На Землі знайшли сліди смертоносної космічної катастрофи


Опубликованно 04.01.2019 00:54

На Землі знайшли сліди смертоносної космічної катастрофи

Вчені із США і Бразилії висунули гіпотезу, згідно з якою 2,6 мільйона років тому на відстані 50 парсек (163 світлових року) від Землі вибухнула наднова, викликала масове вимирання тварин у кінці пліоцену. На думку Едріана Мелотта (Adrian Melott) з Канзаського університету, через «дощу» з важких заряджених частинок могли зникнути такі великі організми як мегалодон. Стаття опублікована в журналі Astrobiology.

Дослідники продемонстрували, що в земних породах, датованих 2,6 мільйонами років тому, спостерігається пік змісту радіоізотопу заліза-60, ядра якого потрапляють на Землю у вигляді космічних променів. По кількості радіоактивного матеріалу можна судити про інтенсивність вторинних космічних променів — низхідних потоків частинок (мюонів), що виникають в атмосфері при взаємодії з нею високоенергетичних космічних частинок. За оцінками вчених, мюонна радіація проникав у глибини океану на один кілометр і перевищувала фонові значення. Представники морської мегафауны отримували високі дози опромінення протягом усього життя.

Вчені достеменно не знають, чи були космічні промені викликані однією наднової або серією спалахів, проте є свідоцтва того, що наднових могло бути кілька. Сонячна система розташовується на краю Місцевого міхура — області розрідженого гарячого газу, яка тягнеться на 300 світлових років. Вважається, що він був утворений надновими, які спалахнули 10-12 мільйонів років тому, проте испущенная ними космічна радіація могла відскакувати від стінок міхура і опромінювати Землю протягом наступних мільйонів років.window._settings.components.eagleplayer = window._settings.components.eagleplayer || {}; window._settings.components.eagleplayer.enabled = true; window._settings.components.eagleplayer.templates = {"multiplayer":["9116","10737","10738","10739","10740"],"scroll":["10409","10410","10737","10738","10814"]}; window._settings.components.eagleplayer.relatedVideosHeight = 185;



Категория: Разное