Загадковий астероїд назвали інопланетним зондом
Опубликованно 20.12.2018 11:21
Вчені Гарвардського університету визнали найімовірнішою версію, згідно з якою міжзоряний астероїд Оумуамуа є космічним вітрилом — інопланетним зондом, який розганяється, використовуючи тиск іонів сонячного вітру. Однак, за словами дослідників, незрозуміле прискорення астероїда може мати природні причини. Про це повідомляється в прес-релізі на Phys.org.
Оумуамуа — перший міжзоряний об'єкт, який вдалося виявити людині. Астероїд сигароподібної форми досягає в довжину 400 метрів, а в діаметрі — близько 30 метрів. Об'єкт був знайдений 19 жовтня 2017 року на відстані 0,2 астрономічної одиниці від Землі (чверть відстані між Сонцем і Землею). Вчені визначили, що Оумуамуа містив багато льоду, хоча ознаки дегазації не спостерігалися при проходженні астероїда поблизу світила. Коли об'єкт почав покидати Сонячну систему, його швидкість несподівано збільшилася, а не сповільнилася, як очікували астрономи.
Найбільш вірогідним поясненням зміни швидкості була дегазація, викликана викидами газів через нагрівання сонячними променями. Проте вчені з Гарварду піддали цю версію під сумнів, оскільки дегазація не спостерігалася, коли астероїд знаходився ближче до Сонця. Крім того, подібний процес привів би до зміни обертання небесного тіла, а це виявлено не було.
Згідно з новою гіпотезою, Оумуамуа прискорився з-за тиску сонячного світла. Однак при цьому небесне тіло повинно бути надзвичайно тонким по відношенню до діаметру його поверхні. Подібний об'єкт повинен бути або штучного походження, або природного, але в останньому випадку можливий механізм його формування залишається невідомим.
Ряд учених не згодні з цим твердженням. За словами Алана Фитцсиммонса (Alan Fitzsimmons), астрофізика з Університету Квінз (Північна Ірландія), спостережувані властивості астероїда узгоджуються з очікуваною поведінкою кометоподобных тіл, викинутих з іншої планетної системи.
Категория: Разное