У США стурбовані модернізацією російського «Бога війни»


Опубликованно 19.12.2018 10:45

У США стурбовані модернізацією російського «Бога війни»

Росія повернулася до модернізації важкої артилерії — «Бога війни». Про це пише видання National Interest, посилаючись на Центр вивчення іноземних збройних сил армії США (FMSO).

Видання звернуло увагу на розробки радянського часу — 240-міліметровий міномет 2С4 «Тюльпан» і 203-міліметрову гаубицю 2С7 «Півонія». Після закінчення холодної війни більшість цих машин перебуває на консервації, однак здатність цієї «квіткової» артилерії стріляти активно-реактивними ядерними зарядами до цих пір викликає у військових НАТО неприємні відчуття.

National Interest стверджує, що для «великих гармат» настає ера ренесансу. «Тюльпани» збираються інтегрувати в сучасні системи командування і управління та впровадити поліпшені системи зв'язку і управління вогнем. За припущеннями аналітиків, Росія йде на такий крок через вартості боєприпасів, які значно дешевше і простіше у виробництві, ніж ракетна зброя.

203 і 240-міліметрові артсистемы відносяться до класу гармат великої потужності, які використовуються в якості резерву командування фронтів і ставки Верховного головнокомандування для підсилення артилерійських угруповань на особливо відповідальних напрямках.

203-міліметрові самохідні установки 2С7 «Піон» (і їх більш сучасна версія 2С7М «Малка») проводилися з 1975 по 1990 рік. САУ цього типу призначені для знищення ключових об'єктів у глибині оборони противника, вони можуть вести вогонь ядерними снарядами. Дальність стрільби 2С7 з використанням звичайних снарядів досягає 37 кілометрів, активно-реактивних — 47. Маса фугасного снаряда (3ВОФ34, 3ВОФ42) — 110 кілограмів, у тому числі 17,8 кілограмів вибухової речовини. В даний час в артилерійському парку російської армії за різними оцінками, знаходиться близько трьохсот САУ 2С7 і 2С7М, в основному знаходяться на зберіганні.

240-міліметрові самохідні міномети 2С4 «Тюльпан» проводилися з 1969 по 1988 рік. Дальність стрільби міномета досягає 20 кілометрів, в боєкомплект також можуть включатися міни з ядерною бойовою частиною. Вага міни 3ВФ2 становить 228 кілограмів, у тому числі 46,5 кілограмів вибухової речовини. У розпорядженні російської армії знаходиться близько 400 мінометів даного типу.

Раніше установки 2С7М «Малка» були повернуті в бойовий склад артилерійських частин на Далекому Сході. Навесні 2016 року відбулися перші стрільби цих артсистем.



Категория: Разное