Іран розповів про «загвоздке» з Sukhoi Superjet 100
Опубликованно 26.11.2018 15:00
Закупівлі Іраном російських близькомагістральних пасажирських літаків Sukhoi Superjet 100 почнуться після врегулювання питань з «американським постачальником деяких комплектуючих», заявив «Известиям» посол ісламської республіки іран в Росії Мехді Санаї.
«Протягом трьох років іранські авіакомпанії передавали прохання компанії-виробнику SSJ-100 з метою придбання літаків. На жаль, є одна заковика. Компанія повинна отримати дозвіл у американського постачальника окремих комплектуючих», — сказав політик.
Посол висловив сподівання на успішне врегулювання питання. «У всякому разі, зараз йдеться про зниження залежності від американських комплектуючих. Іранська сторона чекає, коли це питання буде остаточно вирішене і можна буде приступити до закупівель», — зазначив Санаї.
За його словами, потреба ісламської республіки в придбанні невеликих літаків, подібних Sukhoi Superjet 100, пояснюється тим, що «іранська аеропорти, що знаходяться у провінціях, не можуть прийняти суду великого розміру».
Можливість поставок Ірану 10-12 одиниць Sukhoi Superjet 100 обговорюється з 2015 року. Конкретної реалізації планів заважає режим санкцій, введених Сполученими Штатами проти ісламської республіки в 2010 році. У серпні 2017 року виробник лайнера направив в Офіс з контролю за іноземними активами Мінфіну США заявку на схвалення поставок літаків в Іран.
Близькомагістральний пасажирський літак Sukhoi Superjet 100, створений підприємством «Цивільні літаки Сухого», вперше полетів у травні 2008 року. У базовій версії машина вміщує 98 осіб і розрахована на переліт до 4,5 тисячі кілометрів. Частка іноземних комплектуючих в Sukhoi Superjet 100 оцінюється в 70 відсотків, включаючи 10 відсотків — американських. В даний час найбільший оператор Sukhoi Superjet 100 в Росії — «Аерофлот», за кордоном — мексиканський перевізник Interjet.
У лютому були анонсовані плани по створенню урізаною версією Sukhoi Superjet 100 з 75 місцями і дальністю до двох тисяч кілометрів, які передбачають зниження частки імпортних комплектуючих і часткову уніфікацію з літаком Irkut MC-21.
Категория: Разное