У Києві до 23 жовтня очікується надзвичайна пожежна небезпека
Опубликованно 24.11.2018 04:36
left" data-url="https://www.unian.net/society/10306728-v-kieve-do-23-oktyabrya-ozhidaetsya-chrezvychaynaya-pozharnaya-opasnost.html">Киян закликають максимально обережно поводитися з вогнем у лісопаркових зонах.Киян попередили про пожежної небезпеки / фото ДСНС21-23 жовтня в столиці очікується надзвичайна (5-го класу) пожежна небезпека.
Про це попередили в Українському гідрометцентрі.
Як йдеться в повідомленні Київської міської державної адміністрації, фахівці закликають киян максимально обережно поводитись з вогнем, особливо у лісопаркових зонах, і нагадують про правила поведінки в випадку виникнення пожежі.
У випадку, якщо людина опинилася у осередку пожежі, не можна тікати від полум'я, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік - долати крайку вогню необхідно проти вітру, закривши голову і обличчя одягом. З небезпечної зони, до якої наближається полум'я, треба виходити перпендикулярно напряму розповсюдження вогню.
«Якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість або галявину, ввійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що над самою поверхнею землі (тут він менш задимлене), рот і ніс при цьому прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини. Особливо будьте обережні у місцях торф'яних пожеж, враховуйте, що там можуть створюватися глибокі вирви, тому рухайтеся, по можливості перевіряючи палицею глибину слою, що вигорів», - радять фахівці.
Читайте такожПід Харковом горять склади з зерном, до ліквідації пожежі залучили пожежний потяг (фото)
Гасити полум'я невеликих низових пожеж можна, забиваючи його гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим грунтом та затоптуючи ногами.
Для надання першої допомоги при опіках: посадіть або покладіть постраждалого; обливайте місця опіків великою кількістю води (не менше 15 хвилин); по можливості зніміть з уражених місць каблучки, годинники, паски, взуття до того, як ці місця не почали набрякати.
Зняти предмети одягу, які згоріли або ще тліють, можна лише у тому випадку, якщо вони не прилипли до уражених місць постраждалого. Шкіру навколо опіків потрібно обробити розчином марганцівки або спиртом. Всі опіки необхідно захистити, прикриваючи їх чистою тканиною без ворсу (простирадло або наволочка, чисті серветки).
Категория: Общество