Спростована одна з версій появи дірки в обшивці «Союзу»


Опубликованно 24.11.2018 00:03

Спростована одна з версій появи дірки в обшивці «Союзу»

Ракетно-космічна корпорація (РКК) «Енергія» завершила внутрішнє розслідування за фактом появи дірки в обшивці космічного корабля «Союз МС-09» і спростувала версію, що вона з'явилася при складанні на підприємстві в підмосковному Королеві. Про це повідомляє джерело РИА Новости в ракетно-космічній галузі.

«Останні фотографії обшивки космічного корабля "Союз МС-09" були зроблені в цеху 45 Заводу експериментального машинобудування Ракетно-космічної корпорації "Енергія". Фотофіксація виконувалось до і після установки екранів противометеоритной захисту. По фотографії ніяких отворів на корпусі не виявлено», — сказав він.

Після цього корабель закрили екранно-вакуумної теплоізоляцією та направили в цех остаточної збірки, потім перевезли на контрольно-випробувальну станцію на території РКК «Енергії», а потім доставили на космодром Байконур.

«Таким чином, якщо не враховувати версію свердління корабля в космосі, отвір було зроблено в ті 180 діб між тим, як [корабель] покинув цех в РКК "Енергії" і запуском на орбіту», — зазначив співрозмовник агентства.

14 вересня повідомлялося, що центри управління польотами в Москві і Х'юстоні своєму розпорядженні даних про поступово нараставшей протягом декількох днів до виявлення діри в «Союзі» витоку повітря на МКС. Це робить неможливою версію про «астронавтах-диверсантів». Однак у той же день стало відомо, що в обшивці корабля знайшли нові сліди дрилі на зовнішньому екрані противометеоритной захисту.

Про витік повітря на МКС повідомив глава «Роскосмосу» Дмитро Рогозін 30 серпня. Причиною неполадок виявилося отвір діаметром близько двох міліметрів в обшивці пілотованого корабля «Союз», пристикованого до російського сегменту станції, космонавтам вдалося оперативно його закрити.



Категория: Разное