У Києві від призову в армію ухиляється більше 33 тисяч осіб


Опубликованно 15.11.2018 10:21

У Києві від призову в армію ухиляється більше 33 тисяч осіб

left" data-url="https://www.unian.net/society/10296591-v-kieve-ot-prizyva-v-armiyu-uklonyaetsya-bolee-33-tysyach-chelovek.html">У рамках осіннього призову у столиці на службу вже відправлено 114 осіб.Станом на 11 жовтня покликане вже 114 осіб / Фото УНІАНУ Києві від строкової військової служби ухиляється 33 тисячі 618 осіб, які підлягають призову.

Як передає кореспондент УНІАН, про це на брифінгу сказав військовий комісар Київського міського військового комісаріату полковник Сергій Клявін.

Зокрема, він розповів про хід осіннього призову на строкову службу, який почався 1 жовтня і триватиме до кінця грудня.

"В даний час у нас на обліку перебуває всього 89 420 тисяч громадян, з них підлягають призову 57 тисяч 549 осіб", - розповів Клявін.

"На жаль, є дуже велика проблема, навіть з цих 57 тисяч чоловік своєчасно у військові комісаріати не є практично 80%. Ми повинні закликати з цієї цифри 744 людини", - додав він.

Зараз, станом на 11 жовтня, із цих 744 чоловіків покликане вже 114 осіб.

"Разом з тим, ухиляються від призову на строкову військову службу на сьогодні 33 тисячі 618 осіб. Це ті люди, які систематично не з'являються у військові комісаріати, які ховаються, не стають на облік", - підкреслив він.

Читайте такожПрезидент підписав закон про забезпечення рівних прав жінок і чоловіків на військовій службі

Комісар зазначив, що стосовно цих людей матеріали передані до органів Національної поліції для їх розшуку та притягнення до відповідальності.

Також він сказав, що стосовно тих, хто ухилявся від призову навесні, порушені кримінальні провадження і з деяким особам матеріали вже передані до суду.

Окремо комісар нагадав, що призовник вважається повідомленим тільки тоді, коли йому особисто вручено повістку про призов на строкову військову службу. Призовник повинен особисто розписатися і отримати повістку. Його близькі родичі не можуть зробити це за нього. "Після цього він повинен з'явитися у військовий комісаріат, пройти медичну комісію, і вже за рішенням медичної комісії буде направлений на розгляд призовної комісії. Призовна комісія, створена у кожному районі, закликає громадянина на строкову військову службу. Не військкомат, а призовна комісія", - додав Клявін.

Також він навів статистичні дані про тих осіб, яким було вручено повістки, але які не є комісаріати. "Станом на сьогодні з 27 тисяч 823 чоловіків, яким були особисто вручені повістки, з'явилися у військові комісаріати всього лише 1 тис. 617 людей", - підкреслив Клявін.

Як повідомляв УНІАН, 1 жовтня в Україні стартував осінній призов громадян на строкову військову службу, який триватиме до 31 грудня. Восени до Збройних сил України та інших військових формувань на строкову військову службу буде призвано 17 960 громадян України.



Категория: Общество