В МДУ виявили два складних магнетизму


Опубликованно 11.11.2018 08:21

В МДУ виявили два складних магнетизму

Вчені Науково-дослідного інституту ядерної фізики імені Д. В. Скобельцына МДУ імені синтезували германид диспрозій в метастабильном стані. Виявилося, що в цьому єднанні співіснують два складного явища магнетизму. Результати дослідження опубліковані в журналі Journal of Alloys and Compounds. Прес-реліз є у розпорядженні редакції «».

Германид диспрозій DyGe3 — рідкоземельний елемент, який утворює тугоплавкі, практично не розчинні у воді оксиди. В ході дослідження під тиском у вісім гігапаскалів були одержані полікристалічні зразки германида диспрозій в метастабильном стані, яке зберігається при не дуже великих збуреннях.

З'ясувалося, що в цьому з'єднанні існує хвиля зарядової щільності, що виникає в деяких кристалах при низьких температурах з-за особливостей їх електронної будови. Вона являє собою просторово-періодичні зміщення іонів і електронної густини (ймовірності виявлення електрона в певній точці простору).

Хвиля зарядової щільності впливає на магнітне упорядкування — мимовільне вибудовування магнітних моментів (векторів) атомів в речовині. Таким чином, всі вектори атомів в речовині мають певний напрям: вони можуть бути паралельні (феромагнітний порядок) або антипараллельны (антиферромагнитный порядок) один одному. Нещодавно вчені з'ясували, що хвиля зарядової щільності може співіснувати з антиферомагнітним впорядкуванням.

У германиде диспрозій при зниженні температури відбувається перехід до хвилі зарядової густини, а при ще більш низькій температурі — до антиферромагнитному станом.

Дослідники з'ясували, що, коли структура кристалічної решітки трохи спотворюється, а симетрія кристалічної структури в околицях деяких атомів змінюється, у речовині відбувається перехід до хвилі зарядової щільності. Хвиля надає певний вплив на магнітні властивості речовини, наводячи, зокрема, до появи спіральної магнітної структури.Більше важливих новин в Telegram-каналі «Стрічка дня». Підписуйся!



Категория: Разное