Винищувачі НАТО на Україні зазнали С-300
Опубликованно 30.10.2018 02:12
Спільна делегація США та Ізраїлю таємно відвідувала Україну, де ознайомилася з кількома зразками найбільш важливих озброєння, включаючи ракети комплексів протиповітряної оборони С-300. Про це йдеться в публікації в'єтнамської порталі Soha News.
За даними видання, українські фахівці розповіли членам делегації про тактико-технічних характеристиках наявних у розпорядженні країни С-300 і запропонували відправити на Україну американські та ізраїльські винищувачі, які б в ході навчань оцінили можливості системи.
Реагуючи на загрозу російських ППО Сирії, США відправили для участі в навчаннях на Україні 18 винищувачів четвертого покоління F-15C Eagle, а Ізраїль — кілька льотчиків, які, скориставшись американськими літаками, отримали можливість випробувати С-300.
Окремо видання згадує постачання Україною в США мобільного радіолокаційної станції 36Д6М1-1, технології використовувалися в С-300, а також впевненість українських фахівців у тому, що характеристики наявних на Україні зенітних ракетних комплексів принципово не відрізняються від параметрів отриманих Сирією від Росії модифікації систем С-300ПМУ2.
Soha News укладає, що аналіз можливостей З-300, обумовлений взаємодією з українською стороною, переконав ізраїльське військове керівництво в невразливості і переваги малопомітних винищувачі п'ятого покоління F-35 Lightning II при зіткненні з сирійськими С-300.
Портал підкреслює, що Москва незадоволена подібними діями Києва, які послаблюють військові можливості Дамаска. З іншого боку, ініціативи України, спрямовані на будь-яку протидію Росії, неважко зрозуміти, оскільки в даний час перша країна вважає другу своїм головним ворогом.
Американські винищувачі F-15C Eagle вперше прибули на територію України 6 жовтня. У Києві та Вашингтоні заявляють, що літаки задіяні в міжнародних навчаннях Clear Sky 2018. У заході беруть участь дев'ять країн, вісім з яких, окрім України, є членами НАТО.
У тому ж місяці міністр регіонального співробітництва Ізраїлю Цахи Ханегбі зазначив, що можливості З-300 давно враховуються Ізраїлем при стратегічному плануванні.
Тоді ж Росія відправила у Сирію чотири пускові установки С-300. Рішення про поставку було прийнято після інциденту, що стався у вересні, коли російський літак-розвідник Іл-20 збила ракета сирійської системи С-200, яка відстежувала ізраїльський винищувач F-16 Fighting Falcon. У Росії вважають, що С-300 зміцнить сірійську оборону.
Трехкоординатная радіолокаційна станція сантиметрового діапазону 36Д6М1-1 призначена для виявлення, розпізнавання та супроводження повітряних цілей на середніх та малих висотах в умовах інтенсивного застосування противником активних і пасивних перешкод. Виробником радара 36Д6М1-1 виступає український науково-виробничий комплекс «Іскра». Остання модернізація станції, відправленої в грудні 2017 року в США, дозволяє виявляти малорозмірні цілі. Постачання протидіяла «Компанія Інноваційні технології», яка, згідно українській стороні, представляє російські інтереси.
Категория: Разное