Вирішена давня математична загадка
Опубликованно 27.10.2018 00:27
Дослідники Університету Кейо (Японія) вирішили давню математичну задачу про існування прямокутного і рівнобедреного трикутника з однаковою площею і периметром. Про це повідомляє новинний портал SoraNews 24.
Згідно з висновками Йошиюкі Хиракавы (Yoshiyuki Hirakawa) і Хідекі Мацумури (Hideki Matsumura), існують раціональний прямокутний трикутник з гіпотенузою, що дорівнює 377 сантиметрам (або іншим одиницям довжини), і катетами, рівними 352 і 135 сантиметрам відповідно, а також раціональний рівнобедрений трикутник зі сторонами, рівними 366 сантиметрам, і 132-сантиметровим підставою. Периметр і площа цих унікальних геометричних фігур рівні, а інших подібних пар не існує.
Дослідники довели ще одну теорему, відповідно до якої не існує примітивного прямокутного і примітивного рівнобедреного трикутника, чиї периметр і площу були б рівні. Примітивним трикутником називається фігура, у якої найбільший загальний дільник довжин його сторін дорівнює одному.
Раніше 25 вересня видання Science News повідомило, що один з найбільших на планеті математиків Майкл Атья заявив про доказі гіпотези Рімана, в даний час вважається однією з семи проблем тисячоліття».
Категория: Разное