Знайдені сліди стародавньої руйнівної катастрофи


Опубликованно 27.10.2018 00:27

Знайдені сліди стародавньої руйнівної катастрофи

Вчені університету арізони в США визначили точний час Мінойського виверження — катастрофічного виверження вулкана Санторін, яке зруйнувало острів Тіра і було потужнішим за вибух Кракатау. За оцінками дослідників, це сталося в період з 1600 до 1525 року до нашої ери. Про це повідомляє видання Science Alert.

Минойское виверження відносять до ультраплинианскому типу. За шкалою вулканічної активності (VEI) воно на два пункти перевершувало виверження Везувію в 79 році нашої ери і Сент-Хеленс у 1980 році нашої ери і на один пункт — вибух Пінатубо в 1991 році нашої ери і Кракатау в 1883 році. Вулканом було викинуто 40-80 кубічних кілометрів гірської породи, а эруптивная колона досягла висоти 38-39 кілометрів. Потужність вибуху була порівнянна з потужністю 200 тисяч атомних бомб, скинутих на Хіросіму. Вважається, що виверження викликало занепад крито-мінойської цивілізації.

Дослідження, проведені раніше, показали, що минойское виверження відбулося між 1650 і 1500 роками до нашої ери. У новій роботі вчені проаналізували 285 зразків довгоіснуючих дерев, що ростуть на території Північної Америки та Ірландії. Оскільки сильне виверження вулкана викликає падіння прозорості атмосфери по всій Землі і глобальне похолодання, то деревні річні кільця стають більш тонкими. З допомогою радіовуглецевого аналізу можливо визначити вік кілець.

Вчені виявили в зразках з різних місць земної кулі чотири дуже вузьких кільця, чий вік сягав близько 3600 років. На їхню думку, причиною цього є минойское виверження.Більше важливих новин в Telegram-каналі «Стрічка дня». Підписуйся!



Категория: Разное