Знайдені сліди космічного катаклізму
Опубликованно 25.10.2018 01:33
Астрономи Університету Західної Австралії пояснили, чому у Великій Магеллановій Хмарі (БМО) частина зірок переміщається проти годинникової стрілки навколо центра, коли інші рухаються у зворотному напрямку. На думку вчених, це пояснюється тим, що дана карликова галактика поглинула іншу карликову галактику 3-5 мільярдів років тому. Про це повідомляється в статті, опублікованій в Monthly Notices of the Royal Astronomical Society: Letters.
БМО відноситься до магеллановою спіральними галактиками, які мають єдиний спіральний рукав. Вона віддалена від Чумацького шляху на 163 тисячі світлових років і є його супутником поряд з Малим Магеллановою Хмарою (ММО), карликової еліптичною галактикою сузір'я Стрільця і карликовою галактикою Великого пса. БМО містить 30 мільярдів зірок, а ММО — 1,5 мільярди зірок. Між ними є «міст» газу, в якому спостерігаються процеси зореутворення.
Дослідники провели гідродинамічне моделювання процесу злиття галактик і з'ясували, що спостережувана картина відповідає сценарієм зіткнення. Раніше вважалося, що причиною аномального руху зірок є те, що БМО поглинула частину ММО. Крім того, результати дослідження пояснюють, чому у Великій Магеллановій Хмарі спостерігається віковий розрив між зірками, тобто є тільки два типи зоряних скупчень — дуже старі і молоді. Вибух формування нових зірок зазвичай відбувається при зіткненні галактик.
Категория: Разное