У Києві викрили екс-чиновників, які привласнили 16 об'єктів нерухомості


Опубликованно 15.09.2018 09:39

У Києві викрили екс-чиновників, які привласнили 16 об'єктів нерухомості

left" data-url="https://www.unian.net/society/10258539-v-kieve-razoblachili-eks-chinovnikov-kotorye-prisvoili-16-obektov-nedvizhimosti.html">До складу злочинного угруповання входили колишній заступник генерального директора СВКП «Київводфонд», екс-начальник юридичного відділу вказаного підприємства, троє громадян України і громадянин Російської Федерації.На незаконно відчужене державне і комунальне майно накладено арешт / фото УНІАН

Київською місцевою прокуратурою спільно з Сектором спеціальної поліції Шевченківського УП ГУНП в місті Києві припинено діяльність організованої злочинної групи, учасники якої шляхом підробки правовстановлюючих документів заволоділи правом власності на 16 об'єктів нерухомості, завдавши мільйонний збиток державі і столичній громаді.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури міста Києва.

До складу злочинного угруповання входили колишній заступник генерального директора СВКП «Київводфонд», екс-начальник юридичного відділу вказаного підприємства, троє громадян України і громадянин Російської Федерації.

Читайте такожУ Донецькій області викрили шахраїв, присваивавших через банки пенсії переселенців

Так, один з учасників організованої групи, використовуючи бланки договорів, друку Товарних бірж та підроблені печатки комунального підприємства «Київське міське бюро технічної інвентаризації», підробляв правовстановлюючі документи на об'єкти нерухомості, змінюючи їх власників на підставних осіб - жителів окупованих районів Луганської області. Останні за грошову винагороду виступали стороною продавця у фіктивних правових діях із зазначеними об'єктами.

Таким чином в період з 2014 по 2015 роки зловмисники заволоділи 14 нежитловими приміщеннями, які перебували на балансі СВКП «Київводфонд» та розташовані переважно в центральних районах столиці біля станцій метрополітену, а також двома будівлями на вул. Коперника і по вул. Січових Стрільців.

Загальний розмір збитків, завданих державі та територіальній громаді діями цієї злочинної групи, становить понад 10 млн грн.

За результатами попереднього розслідування п'яти особам, в тому числі, колишньому заступнику генерального директора СВКП «Київводфонд» та начальнику юридичного відділу вказаного підприємства, який зараз займається адвокатською діяльністю, повідомили про підозру у вчиненні кримінальних злочинів, передбачених ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 4 ст. 190 і ч. 3 ст. 209 КК України. Санкція статті передбачає до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

В даний час вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу. Ще одному фігуранту, який знаходиться в розшуку, підозра оголошено заочно.

На незаконно відчужене державне і комунальне майно накладено арешт. Досудове слідство триває.

Як повідомляв УНІАН, у січні ц. р. прокуратура звернулася з позовом у Господарський суд Києва з вимогою повернути столичній громаді допоміжні приміщення фонтану «Хрещатик», які розташовані на вул. Хрещатик, 25, і вартість яких становить більше 3 млн грн. Повідомлялося, що ці приміщення в 2009 році були незаконно відчужені на користь приватної фірми і в подальшому неодноразово перепродані.



Категория: Общество