У США розповіли про провал російської місячної місії
Опубликованно 28.08.2018 00:15
Перша російська місячна місія «Луна-Глоб» стикається з технічними, політичними і балістичними проблемами, повідомляє NASASpaceFlight.com.
Американське видання зазначає, що розробник «Луна-Глоб» відчуває труднощі з гиростабилизатором, необхідним для точного визначення орієнтації в навколишньому просторі. Обладнання, створене російським підрядником, «не працювало належним чином», тоді як купівля європейських аналогів неможлива з-за санкцій. В даний час, відзначає портал, розробка гиростабилизатора доручена іншої російської компанії, проте відповідні роботи не будуть завершені раніше 2020 року.
Така затримка, пише NASASpaceFlight.com, може спровокувати ще більше відставання в темпах реалізації місії з-за зміни балістичних умов перельоту від Землі до Місяця (новий гиростабилизатор виявляється в шість разів важче запланованого, а місію спочатку планувалося запускати на індійській легкої ракеті).
Подібні затримки, продовжує видання, призвели до відмови Швеції від співпраці з Росією з «Луна-Глоб», в результаті чого один з ключових приладів місії, шведський LINA-XSAN (eXtra Small Analyzer for Neutrals), необхідний для вивчення взаємодії космічної плазми з поверхнею Місяця, буде встановлений на китайському місяцеході місії chang'e 4.
Видання пише, що вчені висловлюються на підтримку перенесення запуску «Луна-Глоб» на 2021 рік, що не влаштовує «Роскосмос».
Остання радянська (російська) місія на Місяць («Луна-24»), в ході якої на Землю з супутника були доставлені зразки грунту, відбулася в 1976-м. В ході місії «Луна-Глоб» («Луна-25») планується відправка спускного апарата, який повинен здійснити посадку в районі кратера Богуславський поблизу південного полюса Місяця. Запуск російської місії, спочатку заплановане на 2016-й, згодом був перенесений на 2019-й.Більше важливих новин в Telegram-каналі «Стрічка дня». Підписуйся!
Категория: Разное