Рекорд «Роскосмосу» виявився досягненням СРСР і США півстолітньої давності


Опубликованно 26.08.2018 10:57

Рекорд «Роскосмосу» виявився досягненням СРСР і США півстолітньої давності

Самий швидкий переліт космічного вантажівки, який починається зі старту з землі і закінчується автоматичної стиковки на навколоземній орбіті, відбувся в 1967 році, повідомив у Twittter американський астрофізик Джонатан Макдауелл.

«Це (місія «Прогрес МС-09» ) самий швидкий політ до стикування за програмою МКС і третій за час перельоту з землі до стикування на навколоземній орбіті», — пише експерт. Фахівець зазначає, що найменше часу переліт зайняв у радянського космічного корабля «Космос-188», слідом за ним йде місія Gemini 11.

— Jonathan McDowell (@planet4589) 10 липня 2018, 01:35

30 жовтня 1967 року вперше у світі була здійснена автоматична стиковка космічних апаратів на навколоземній орбіті. Тоді політ «Космос-188» від старту до стикування з «Космосом-186» (безпілотні варіанти космічного корабля типу «Союз») зайняв 1 годину 8 хвилин. Стиковка виявилася частково успішною, оскільки кораблям вдалося виконати лише механічну стиковку, але не вдалося провести електричну.

12 вересня 1966 року американський пілотований корабель Gemini (з астронавтами Чарльзом Конрадом і Річардом Гордоном) за 1 годину 34 хвилини (один виток) досяг розташований на навколоземній орбіті розгінний блок RM-81 Agena. Стикування здійснив Гордон, вийшовши у відкритий космос і з'єднавши апарати тросом.

10 липня 2018 року відбувся запуск вантажівки «Прогрес МС-09», в ході якого, зазначає «Роскосмос», вперше у світовій космонавтиці використана укорочена двухвитковая схема виведення корабля. Політ тривав 3 години 40 хвилин. «Ні американці, ні китайці ще такого не робили», — заявив за підсумками пуску головний конструктор пілотованих космічних комплексів РКК «Енергія» Сергій Романов. За його словами, в перспективі планується перевести на аналогічну схему пілотовані пуски.Більше важливих новин в Telegram-каналі «Стрічка дня». Підписуйся!



Категория: Разное