Названо найбільш секретні підводні роботи Росії


Опубликованно 09.08.2018 00:15

Названо найбільш секретні підводні роботи Росії

«Посейдон», «Лошарік», «Клавесин-2Р-ПМ», «Юнона», «Амулет» та «Сурогат» є самими таємними підводними роботами Росії, пише ТАСС.

Безпілотний підводний апарат з ядерною енергетичною установкою «Посейдон» може рухатися на глибині понад 1 кілометра на великій швидкості, залишаючись непоміченим. Зброя призначена для боротьби з авіаносцями противника і ураження берегових об'єктів на міжконтинентальної дальності. У Міноборони заявляють, що випробування ядерної енергетичної установки для «Посейдона» вже проведені.

Жила атомна глибоководна станція АС-12, відома як «Лошарік», отримала міцний корпус, що складається з кількох титанових сфер, сполучених один з одним і покритих легким корпусом. Така форма дозволяє станції опускатися на глибину до шести кілометрів, не ризикуючи бути роздавленою товщею води. Офіційно апарат позиціонується як науково-дослідний.

Безлюдний підводний апарат «Клавесин-2Р-ПМ» призначений для пошукових операцій та досліджень. Глибина занурення апарату досягає шести кілометрів без обмежень по району плавання.

Мобільний автономний безлюдний підводний апарат «Юнона» призначений для обстеження підводної обстановки, вивчення, збору і передачі інформації, роботи на арктичному шельфі, рішення пошукових завдань та забезпечення рятувальних операцій. Також «Юнона» здатна визначати рельєф морського дна, досліджувати розташування температурних меж у водній товщі і допомагати картографам. Робот розрахований на глибину до одного кілометра, його автономність досягає шести годин. Довжина «Юнони» — 2,9 метра, діаметр — 0,2 метра, а маса складає 80 кілограмів.

У завдання автономного незаселеного підводного апарата «Амулет» входять проведення пошукових і дослідницьких операцій, а також спостереження за показниками підводного середовища: температурою, тиском і швидкістю поширення звуку. Довжина апарату — 1,6 метра, діаметр — 0,16 метра, вага — 25 кілограмів. Гранична глибина занурення апарату складає 50 метрів, максимальна швидкість підводного ходу — 5,4 кілометра на годину, дальність дії — 15 кілометрів.

У завдання розробляється безпілотника «Сурогат» входить імітація атомної і неатомной підводних човнів, а також картографування місцевості і розвідка. Апарат отримав модульну конструкцію і оснащений літій-іонною батареєю. Водотоннажність Сурогату складе близько 40 тонн, дальність плавання — близько 600 миль при швидкості 5 вузлів, максимальна швидкість — понад 24 вузлів, гранична глибина занурення — 600 метрів.

Також у Росії для освоєння арктичного шельфу розробляється комплекс «Арктика», а для участі в нетривалих і близьких місіях створюється кілька мікророботів.Більше важливих новин в Telegram-каналі «Стрічка дня». Підписуйся!



Категория: Разное