Знайдено яскравий об'єкт в ранній Всесвіту
Опубликованно 13.07.2018 01:03
Астрономи виявили квазар на відстані 13 мільярдів світлових років від Землі, який є найяскравішим об'єктом в ранній Всесвіту. Про це повідомляє видання Science Alert.
Квазар PSO J352.4034-15.3373 був знайдений за допомогою радіотелескопу Very Long Baseline Array. Вчені зареєстрували яскраву у радіочастотної області спектру струмінь або струменя (джети) плазми, що викидаються з околиць квазара на швидкостях, близьких до швидкості світла.
За словами астрономів, PSO J352.4034-15.3373 складається з трьох компонентів, одним з яких є масивна чорна діра, а іншими — два струменя з кожної сторони від об'єкта або, що більш імовірно, частинами однієї струменя. Якщо останнє підтвердиться, то вчені можуть з високою точністю визначити швидкість поширення джета. У випадку двох струменів PSO J352.4034-15.3373 буде розглядатися або як відносно молодий об'єкт, або як квазар, розташований в щільному середовищі, уповільнює джети.
Подальші дослідження повинні допомогти визначити, який з двох варіантів є істинним.Більше важливих новин в Telegram-каналі «Стрічка дня». Підписуйся!
Категория: Разное