Російської ядерної ракеті знадобилася система аварійної посадки
Опубликованно 11.07.2018 02:00
Розробники російської бойової системи з крилатою ракетою «Буревісник» і військові у разі прийняття рішення про створення цієї зброї зіткнуться з кількома багатоскладові завданнями. Про це пише головний редактор інтернет-проекту MilitaryRussia Дмитро Корнєв, його стаття опублікована в газеті «Известия».
На думку експерта, для обслуговування подібних ракет буде потрібно створення спеціальної інфраструктури. «Навряд чи такі ракети будуть випущені малою серією. Швидше за все, буде потрібно обслуговувати десятки або навіть сотні таких ракет, а це вимагає серйозних вкладень в інфраструктуру», — відзначає фахівець.
Також «потрібно буде вирішити питання базування», а «для застосування таких ракет буде потрібно створення цифрових карт як обширних районів барражирования». Корнєв не виключає, що «може знадобитися створення системи безпечної аварійної посадки подібних ракет». «Зараз випробування проводилися в рамках Першого Центрального полігону Міністерства оборони на Новій Землі, але в реальному житті ракет доведеться літати за межами ядерного полігону», — пише експерт.
Нарешті, «ракета повинна володіти засобами радіоелектронної боротьби і засобами прориву ППО супротивника», вважає він.
Корнєв зазначає, що ядерний повітряно-реактивний двигун, який отримала крилата ракета «Буревісник», може використовуватися на безпілотних літальних платформах і в пілотованих літаках. На думку експерта, ядерний двигун «Буревісника» є «революційною і не має аналогів розробкою».
«Використання нових рухових установок можливо і на літальних апаратах. Приміром, на безпілотних літальних платформах. Ці дрони можна використовувати для розміщення комунікаційних засобів, радарів, командних центрів і різних систем зброї», — пише фахівець.
Корнєв вважає, що таким чином «давня мрія фантастів про створення літаючих авіаносців може бути реалізована з появою реактивних двигунів нового типу». З іншого боку, зазначає експерт, «для створення пілотованих літаків з подібними двигунами необхідно буде вирішити питання захисту екіпажу».
«Але він у свій час уже опрацьовувався нашими вченими і конструкторами. І тому думаю, що питання тут в основному у формуванні вимог замовника, а також у завершенні дослідних і дослідно-конструкторських робіт по обкатці технології ядерного реактивного двигуна», — пише автор.
Крилата ракета з ядерною енергоустановкою «Буревісник» вперше анонсована президентом Росії Володимиром Путіним у березні в ході послання Федеральним зборам. За словами глави держави, нова зброя являє собою «низколетящую малопомітну крилату ракету, несучу ядерну бойову частину, з практично необмеженою дальністю, непередбачуваною траєкторією польоту і можливістю обходу рубежів перехоплення».Більше важливих новин в Telegram-каналі «Стрічка дня». Підписуйся!
Категория: Разное