Доведено існування малоймовірною еволюції


Опубликованно 04.07.2018 04:39

Доведено існування малоймовірною еволюції

Французькі біологи з Національного центру наукових досліджень (Париж) з'ясували, що гігантські віруси, що відносяться до роду пандоравирусов (Pandoravirus), здатні створювати нові гени «з нуля», що вважається рідкісним і малоймовірним еволюційним явищем. Стаття вчених опублікована в журналі Nature Communications.

Пандоравирусы, що заражають амеб Acanthamoeba castellanii, були відкриті в 2013 році і на той момент були самими гігантськими вірусами. До 2018 року рід включав у себе всього три види — Pandoravirus salinus, Pandoravirus dulcis і Pandoravirus inopinatum. Перший вид був виділений з неглибоких донних відкладень в Чилі, другий — з грязі з дна ставка в Австралії, а третій — у пацієнта з амебным кератитом в Німеччині. Однак у новій роботі група вчених описала ще три штами пандоравирусов: Pandoravirus quercus, виділений з грунту у Франції, Pandoravirus neocaledonia з мангрових боліт в Новій Каледонії (Тихий океан) і Pandoravirus macleodensis з прісноводного ставка в Австралії.

Дослідники проаналізували і порівняли геноми, транскриптомы (сукупність транскриптів ДНК) і склад білків у всіх шести видів пандоравирусов. Виявилося, що 82-87 відсотків геному піддавалися процесу транскрипції (синтезу РНК на матриці ДНК), однак тільки 62-68 відсотків несли інформацію про будову білків, тобто були кодирующими.

Результати аналізу показали, що гени, специфічні для скарби (групи мають загального предка організмів) і штамів, мали схожість як з некодирующими межгенными проміжками, так і з універсальним геномом, тобто сукупністю генів, якою володіє кожен штам.

Таке пояснюється тим, що ці гени випадковим чином виникли некодирующих регіонів, однак під дією природного відбору вони ставали схожими на гени, характерні для всього сімейства вірусів. Такий еволюційний сценарій, згідно з яким нові кодують гени можуть з'являтися з нуля, а не скопійовані або переноситися з інших організмів, довгий час розглядався статистично вірогідним, проте останнім часом він підтверджується результатами досліджень геномів дріжджів, плодових мушок, резуховидки Таля, ссавців, включаючи приматів.Більше важливих новин в Telegram-каналі «Стрічка дня». Підписуйся!



Категория: Разное