Названа користь кави в боротьбі з діабетом
Опубликованно 03.07.2018 05:03
Швейцарські вчені з Цюріхського і Базельського університету, а також французькі дослідники з університетського Технологічного інституту створили клітини, здатні виділяти інсулін у відповідь на надходження в організм кофеїну, який виявився зручним для лікування діабету речовиною. В експериментах на мишах показано, що впровадження клітин сприяє зменшенню рівня глюкози в крові гризунів. Стаття з результатами роботи опублікована в журналі Nature Communications.
Люди, які страждають від діабету, мають високий рівень глюкози в крові. Для його зниження лікарі застосовують препарати, що збільшують чутливість клітин до інсуліну, або роблять ін'єкції самого інсуліну. У новій роботі вчені створили реагує на кофеїн синтетичний регулятор активності гена, відповідального за вироблення глюкагоноподобного пептиду-1 (ГПП-1). Цей гормон, у свою чергу, активує ген інсуліну і посилює синтез останнього.
Дослідники поєднали антитіла aCaffVHH, що зв'язують кофеїн, з різними внутрішньоклітинними сигнальними доменами, які при специфічних умовах посилають хімічні сигнали до ядра клітин, викликаючи активацію тих чи інших генів. Ці синтетичні рецептори були названі C-STAR (англ. caffeine-stimulated advanced regulators). Спочатку вчені довели ефективність системи, визначивши, що вона у присутності кофеїну здатна посилювати активність гена білка SEAP.
Потім ембріональні клітини нирок, мають C-STAR і поміщені крихітні капсули, були з допомогою ін'єкції впроваджені в очеревину мишей. При цьому C-STAR включала в себе сигнальні домени, що сприяють виробленню ГПП-1. В результаті у гризунів, які вживають кофеїн, протягом усього експерименту спостерігалися низькі рівні глюкози в крові і високі — інсуліну.
На думку дослідників, вживання кофеїну є найбільш зручним способом регуляції активності C-STAR, оскільки можна легко контролювати його кількість, що надходить в організм разом з кавою та іншими напоями. Крім того, він не сприяє небажаним побічним ефектам, а його користь для здоров'я доведена багатьма дослідженнями.Більше важливих новин в Telegram-каналі «Стрічка дня». Підписуйся!
Категория: Разное