«Істинно» український «Об'єкт 477» назвали вбивцею «Армат»


Опубликованно 01.07.2018 10:06

«Істинно» український «Об'єкт 477» назвали вбивцею «Армат»

Існує проект танка, фактично розробляється силами виключно УРСР (сучасної України), повідомив на сторінках «Ділової столиці» військовий експерт Михайло Жирохов.

«Тим не менш як мінімум один реальний проект вітчизняного танка в "скарбничці" у наших танкобудівників є. Мова йде про знову-таки умовно "радянському" проекті "Об'єкт 477", відомого як "Боксер" або "Молот"», — пише фахівець.

За його словами, проект почався реалізовуватися в ініціативному порядку Харківським конструкторським бюро в 1980-х. «Однак швидкого результату не вийшло — танк, за задумом розробників, повинен бути буквально напханий електронікою і мати тепловізор, а от радянська промисловість із-за хронічного відставання дати їх не могла», — зазначає автор.

Перший досвідчений зразок машини (без прицільного комплексу і автомата заряджання) викотили в 1987 році. Державним випробуванням «Об'єкта 477», запланованим на 1992 рік, пише Жирохов, завадив розпад СРСР, а «всі нечисленні "Молоти" вирушили на зберігання».

Експерт зазначає, що згодом до проекту модернізованого танка, який отримав назву «Нота», виявляла інтерес Росія. «Потім Росія вирішила відмовитися від цього проекту на користь власних розробок і припинила фінансування. Таке рішення другий раз поставило крапку в історії перспективного проекту. Україна не могла продовжувати роботи самостійно, і тому проект довелося заморозити. Якийсь час намагалися знайти іноземного інвестора, але безрезультатно», — пише автор.

Жирохов зазначає, що «на даний момент офіційних даних про зовнішній вигляд і характеристики танків, розроблених в рамках проекту "Боксер" — "Нота", ні», однак «налагодження серійного виробництва такого танка з широко панорамним багатоканальним прицілом і потужним знаряддям, яке дозволяє вражати як броньовані, так і відкрито розташовані цілі на досить великій дальності, дозволило б отримати якісну перевагу над будь-яким умовним противником як на Заході, так і на Сході». Про те, що гармата для «Об'єкта 477» була розроблена нижегородським ЦНДІ «Буревісник» та проведена Кіровським заводом, експерт промовчав.Більше важливих новин в Telegram-каналі «Стрічка дня». Підписуйся!



Категория: Разное