Знайдені залишки найдавнішого шведського пива


Опубликованно 27.06.2018 06:45

Знайдені залишки найдавнішого шведського пива

Археологи Лундського університету в Швеції виявили в околицях населеного пункту Уппокра карбонизовані пророслі зерна, датовані залізним століттям, що вказує на використання в той час солоду для приготування пива. Про це повідомляється в прес-релізі на Phys.org.

Залишки зерен 400-600 років нашої ери (в Скандинавії залізний вік тривав до 1000 роки нашої ери) були знайдені на місці розкопок в окремій частині поселення, де також були виявлені низькотемпературні печі. За словами вчених, це найстаріші докази існування традиції пивоваріння у Швеції. Хоча археологи часто знаходять сліди давніх зернових культур, ознаки їх теплової обробки виявляються вкрай рідко. В даному випадку наявність печей для сушки підтверджує, що зерна використовувалися в якості солоду.

Відсутність слідів давніх житлових будинків поряд з печами може пояснюватися тим, що пиво варили під час свята або в місці, спеціально призначеному для торгівлі.

У 2016 році вчені з Університету Вісконсін-Мілуокі в США відтворили медове пиво, яке пили племена, що населяли землю сучасної Німеччини 2,5 тисячі років тому. Тоді археологи виявили під час розкопок у Німеччині котел із залишками стародавнього браггата — напою на основі ячменю, меду, м'яти, таволги і дріжджів.Більше важливих новин в Telegram-каналі «Стрічка дня». Підписуйся!



Категория: Разное