Існування Планети Х піддали сумніву
Опубликованно 09.06.2018 14:36
Вчені Колорадського університету в Боулдері прийшли до висновку, що траєкторії відокремлених транснептунових об'єктів можуть пояснюватися зіткнення з астероїдами, а не гравітаційним впливом гіпотетичної дев'ятої планети. Свої висновки дослідники представили на 232-му зборах американського астрономічного товариства. Про це повідомляється в прес-релізі на сайті EurekAlert!.
Відокремленими транснептуновыми об'єктами (англ. detached objects) називають небесні тіла, які розташовуються за орбітою Нептуна і, як вважається, не відчувають на собі гравітаційного впливу останнього. Можливим відокремленим об'єктом є Седна, перигелій якої в два рази далі орбіти восьмої планети. Деякі дослідники вважають, що існування цих тіл може бути свідченням на користь гіпотези про дев'ятою планетою Сонячної системи, яка своєю гравітацією робить транснептуновые об'єкти відокремленими.
За допомогою комп'ютерного моделювання астрономи показали, що невеликі транснептуновые астероїди рухаються по своїх орбітах швидше, ніж більш великі об'єкти на зразок Седны. Стикаючись з останньою, ці небесні тіла відштовхують її до віддалених областях Сонячної системи. Цей висновок узгоджується із спостереженнями, згідно з якими розмір відокремленого транснептунового об'єкта корелює з його віддаленістю.
Про можливе виявлення за межами орбіти Плутона великого небесного тіла вчені повідомили у середині січня 2016 року. Гіпотетичний об'єкт обертається навколо Сонця по витягнутій траєкторії (і в похилій щодо площини орбіти Землі) з періодом в 15 тисяч років, а за своїми фізико-хімічними властивостями нагадує Нептун.
Вчені виявили нову планету, аналізуючи дані оказываемому нею гравітаційному обуренню на інші небесні тіла. Як відзначають Браун і Батигін, астрономи повірять у їх відкриття тоді, коли зможуть спостерігати планету в телескоп. Для цього вони зарезервували час на японській обсерваторії Subaru на Гаваях.Більше важливих новин в Telegram-каналі «Стрічка дня». Підписуйся!
Категория: Разное