Створений Росією ангольський супутник неконтрольовано задрейфував


Опубликованно 03.05.2018 01:00

Створений Росією ангольський супутник неконтрольовано задрейфував

Створений Росією перший ангольський супутник AngoSat-1 неконтрольовано задрейфував, повідомляють «Известия».

AngoSat-1 повинен був перейти з позиції 55 градусів східної довготи в точку стояння над Луандой, столицею Анголи, 13 градусів східної довготи. Однак 9 січня 2018 року космічний апарат проскочив дану точку, не включивши двигуни на гальмування по команді з Землі. В даний час супутник дрейфує зі швидкістю 3 градуси в добу. У лютому космічний апарат вийде за межі зони видимості центру управління та зв'язок з ним зникне до весни.

«Він дійсно знаходиться в дрейфі, в силу того що там є певні проблеми у системі електроживлення. До зони радіовидимості він увійде до початку квітня. Щоб до того часу збереглося мінімальне харчування, ми примусово відключили всі системи-споживачі», — сказав генеральний директор корпорації «Енергія» Володимир Солнцев.

Апаратура регулювання систем електроживлення космічного апарату створена московською компанією «Авіаційна електроніка та комунікаційні системи». Корисне навантаження для супутника надала європейська корпорація Airbus. За остаточну збірку AngoSat-1 на власній платформі відповідала «Енергія».

«Ми вперше використали трирівневу систему енергоживлення. Вперше реалізована система з харчуванням 28 вольт, 50 вольт і 100 вольт. Російська апаратура працює на 28 вольтах, а європейська на 100 і 50 вольтах. Ми змушені були піти на таке технічне рішення, щоб поєднати апаратуру різних виробників», — зазначив Солнцев.

В даний час розслідування причин події веде група фахівців на чолі з генеральним конструктором космічного апарату Ігорем Фроловим. 15 січня 2018 року експерти ухвалили рішення про введення супутника в режим низького енергоспоживання.

Науковий керівник Інституту космічної політики Іван Мойсеєв вважає, що якщо зв'язок з AngoSat-1 відновити не вдасться, то корпорація «Енергія» на засоби страховки зробить ще один супутник для Анголи.

Пуск AngoSat-1 відбувся 26 грудня 2017 року в 22:00 за московським часом з використанням ракетного комплексу «Зеніт-М» на космодромі Байконур (Казахстан). В якості верхнього щабля української ракети «Зеніт-2ЅБ» використовувався російський розгінний блок «Фрегат-СБ». Оператором старту виступила S7 Space — єдина російська приватна компанія, що надає космічні пускові послуги.

Ракета і розгінний блок успішно вивели AngoSat-1 на цільову орбіту. Після відділення від разгонника супутник один раз вийшов на зв'язок, надалі телеметрія з апарату перестала надходити. Зв'язок з космічним апаратом вдалося встановити через добу.

Створення AngoSat-1 проходило в рамках контракту, укладеного в 2009 році між «Роскосмосом» і урядом Анголи при посередництві «Рособоронекспорту». Російські банки Росексімбанк, ВТБ і ВЕБ виділили на ці цілі кредит терміном на 13 років у розмірі 278,4 мільйона доларів. Кошти перераховані в 2011 році, в 2016-му Ангола прострочила платіж, заборгованість рефінансували.Більше важливих новин в Telegram-каналі «Стрічка дня». Підписуйся!



Категория: Разное