США визнали неможливість відобразити ядерний удар Росії


Опубликованно 11.04.2018 18:56

США визнали неможливість відобразити ядерний удар Росії

Конгресмен-республіканець Еліс Стефаник визнала неспроможність наземної системи ПРО США відобразити масований ядерний ракетний удар з боку Росії, Китаю, КНДР або Ірану. Про це вона написала в своїй колонці в Washington Examiner.

«По суті, наші системи протиракетної оборони намагаються вразити кулю кулею, залишаючи надто мало простору для помилки, — вважає сенатор. — Тести показали, що наявні у США можливості не дозволяють стримувати всі ракетні атаки».

Стефаник перераховує головні уразливості американської наземної системи ПРО. Зокрема, тільки 10 з 18 випробувань системи ПРО виявилися успішними (ефективність 56 відсотків), причому жоден з тестів не проводився в реалістичній середовищі, яка точно імітує фактичну атаку МБР», а також «не включали використання активних контрзаходів і не імітували потенційну траєкторію північнокорейської Hwasong-15».

Крім того, наземна система ПРО США заснована на двох базах (на Алясці і в Каліфорнії), що включають сумарно 44 перехоплювача, що залишає незахищеним східне узбережжя. Запуск для гарантованого знищення однієї МБР противника чотирьох перехоплювачів, на думку Стефаник, ще більше погіршує здатність захисної системи відстежувати і знищувати будь-які подальші атаки МБР». Конгресмен зазначає, що використання КНДР, Іраном або іншим супротивником» помилкових мішеней також знижує ефективність наземної системи ПРО США.

На думку Стефаник, загрозу для США становлять не тільки КНДР і Іран, але і Росія, і Китай. «Ці противники кидають нам виклик на всіх фронтах, прагнучи розширити свій геополітичний вплив і підірвати інтереси національної безпеки США», — зазначає політик.

Для посилення захисту США політик пропонує розмістити протиракети в Форт-Драмі (місто Нью-Йорк), де розташована 10-я гірська дивізія СВ США.

Раніше старший науковий співробітник за програмами захисту інституту Heritage Foundation, офіцер ВМС США у відставці Томас Каллендер порахував створюваний Росією підводний плавальний апарат «Статус-6» з ядерною боєголовкою потужністю до 100 мегатонн викликом, на який у ВМС США поки немає відповіді.Більше важливих новин в Telegram-каналі «Стрічка дня». Підписуйся!



Категория: Разное