Встановлена причина мовчання ангольського супутника


Опубликованно 10.04.2018 13:28

Встановлена причина мовчання ангольського супутника

Ангольський супутник AngoSat-1, швидше за все, вийшов з ладу із-за короткого замикання, повідомив «Інтерфаксу» джерело в ракетно-космічній галузі.

«Попередньо основною версією вважається коротке замикання в шині, яка відповідає за харчування супутника», — сказав співрозмовник агентства.

В даний час фахівці корпорації «Енергія» продовжують спроби вийти на зв'язок з космічним апаратом, відзначає РІА Новини.

За даними «Известий», заряду акумуляторів на AngoSat-1 повинно вистачити на 10-16 годин безперебійної роботи після відділення від розгінного блоку «Фрегат-СБ», яке відбулося 27 грудня о 05:54 за московським часом. Проте в «Енергії» впевнені, що можливість налагодити зв'язок збережеться і по закінченні цього терміну, оскільки сонячним батареям супутника вдалося розкритися.

Видання зазначає, що «для ангольського супутника було розроблено нове приладове обладнання, раніше не вироблялося і не испытывавшееся на інших космічних апаратах». Таким чином виробник «вчинив всупереч світовому досвіду запуску комерційних супутників зв'язку — на них прийнято застосовувати тільки випробуване в космосі обладнання».

Пуск AngoSat-1 відбувся 26 грудня 2017 року в 22:00 за московським часом з використанням ракетно-космічного комплексу «Зеніт-М», розташованого на космодромі Байконур (Казахстан). В якості верхнього щабля української ракети «Зеніт-2ЅБ» використовувався російський розгінний блок «Фрегат-СБ». Оператором старту виступила S7 Space — єдина російська приватна компанія, що надає космічні пускові послуги.

Ракета і розгінний блок успішно вивели AngoSat-1 на цільову орбіту. Після відділення від разгонника супутник один раз вийшов на зв'язок, надалі телеметрія з апарату перестала надходити.

AngoSat-1 став першим геостаціонарним супутником зв'язку, створеним «Енергією» за останні 15 років. Корисне навантаження для апарату надала європейська Airbus. Супутник відрізняється электроракетной руховою установкою, яка дозволяє проводити довыведение і корекцію орбіти. Маса апарату становить 1647 кілограмів.

Створення супутника проходило в рамках контракту, укладеного в 2009 році між «Роскосмосом» і урядом Анголи при посередництві «Рособоронекспорту». Три російських банки — «Росексімбанк», ВТБ і ВЕБ — виділили на ці цілі кредит терміном на 13 років у розмірі 278,4 мільйона доларів. Кошти були перераховані в 2011 році, в 2016-му Ангола прострочила платіж, але заборгованість рефінансували.

AngoSat-1 застрахований в «Согаз» і «ВТБ Страхування» на 121 мільйон доларів.Більше важливих новин в Telegram-каналі «Стрічка дня». Підписуйся!



Категория: Разное