Перевернувшему математику вченому відмовили у визнанні
Опубликованно 30.03.2018 06:14
Роботу російського математика Ярослава Сергєєва про вирішення двох проблем Гільберта визнали помилковою, повідомляє «N+1».
Редколегія рецензованого журналу Європейського математичного товариства EMS Surveys in Mathematical Sciences висловила «глибоке співчуття» з приводу публікації в останньому номері статті Сергєєва, присвяченої застосуванню комп'ютера нескінченності» до вирішення першої і восьмої проблем Гільберта.
«Було серйозним промахом прийняти її до публікації. Через прикру помилку рецензування статті, включаючи рішення про публікації, проходило без відома редколегії. Редколегія одноголосно відсторонюється від цього рішення», — йдеться в опублікованому EMS Surveys in Mathematical Sciences повідомленні.
Там же зазначається, що статтю російського вченого «не відображає дуже високий рівень, який ми очікуємо бачити в нашому журналі, який можна оцінити, виходячи з усіх інших опублікованих нами статей». Відповідальність за публікацію роботи Сергєєва в EMS Surveys in Mathematical Sciences взяли на себе два його головні редактора, які добровільно відмовилися від займаних позицій.
Сама стаття не відкликана. Олександр Шень, науковий співробітник Національного центру наукових досліджень Франції в Монпельє і Інституту проблем передачі інформації імені Олександра Харкевича Російської академії наук, сказав виданню, що наукометричних системи і бази даних продовжать враховувати цю статтю. «Але посилатися на публікацію в престижному журналі, якщо кожен її подивилася виявить там statement, розсудливий автор сам не буде», — зазначив учений.
Сергєєв заявив про рішення двох проблем Гільберта в кінці листопада, тоді ж повідомлялося про публікації результатів у рецензованому дослідженні.
Про діяльність нижегородського вченого «Стрічка.ру» поговорила з математиком Новосибірського державного університету Семеном Кутателадзе. Інтерв'ю зустріло неоднозначну реакцію з боку Сергєєва.
У січні 2014 року казахстанський математик Мухтарбай Отелбаев заявив, що знайшов часткове вирішення однієї з задач тисячоліття, пов'язаної з рівняннями Нав'є-Стокса. У листопаді 2015 року нігерійський математик Опиеми Єнох з Федерального університету в місті Ойє-Экити оголосив про доказі гіпотези Рімана.Більше важливих новин в Telegram-каналі «Стрічка дня». Підписуйся!Передісторія: Російський математик заявив про рішення двох проблем Гільберта
Категория: Разное