Рада ОБСЄ закликав до тривалого перемир'я в Донбасі


Опубликованно 18.03.2018 08:42

Рада ОБСЄ закликав до тривалого перемир'я в Донбасі

В ОБСЄ видали заяву щодо кризи навколо України, закликавши до імплементації тривалого і надійного перемир'я, а також надання імпульсу для інтенсифікації зусиль для вирішення конфлікту.

Глави МЗС країн ОБСЄ прийняли ряд заяв, крім того, міністри Трійки ОБСЄ – Німеччина, Австрія та Італія прийняли ще й окрему заяву по Україні. Про це повідомляє Укрінформ.

"Міністри закордонних справ Німеччини, Австрії та Італії – Трійки ОБСЄ – видали заяву щодо кризи навколо України, закликавши до імплементації тривалого і надійного перемир'я і надання імпульсу для інтенсифікації зусиль для вирішення конфлікту", – повідомили агентству з прес-служби ОБСЄ.

Також з заявою виступили Трійка і Словаччина, в якому висловили стурбованість розвитком подій на території ОБСЄ, які поглибили недовіру, зростання напруженості, що привели до конфліктів і нестабільності всередині і між державами. У заяві міститься заклик відновити довіру та добросусідські відносини.

Так, немає, утримався. "За" і "проти" миротворчої місії на Донбасі

У спільній заяві міністрів країн ОБСЄ йдеться про необхідність зменшувати ризики виникнення конфліктів, що виникають як наслідок використання інформаційних і комунікаційних технологій, працювати над запобіганням торгівлі людьми, зокрема дітьми. Також домовилися інтенсифікувати співробітництво в сфері економіки, заохочувати працевлаштування жінок та молоді.

У той же час, сторони домовилися розширювати зусилля по зменшенню загрози, яку створює стрілецьку зброю, легке озброєння й запаси звичайних боєприпасів.

Глави МЗС привітали прогрес у Придністровському врегулюванні і закликали сторони продовжувати цей процес.

Наступне засідання відбудеться в Мілані, Італія, яка приймає на себе головування в ОБСЄ в 2018 році, 6-7 грудня.

Як йдеться у 18-му доповіді управління Верховного комісара ООН з прав людини щодо ситуації з правами людини в Україні, який оприлюднено на сайті організації 13 червня, число загиблих за час конфлікту в Донбасі перевищила 10 тисяч осіб, ще майже 24 тисячі були поранені.

Проблема врегулювання кризи обговорюється на переговорах у різних форматах, зокрема в "нормандському форматі" (Україна, Франція, ФРН, РФ). У Варшаві пропонували перенести переговори "женевський формат", тобто за участю США і Польщі як сусіднього з РФ і Україною держави. Однак домовленостей про припинення вогню вдалося домогтися лише в Мінську.

Раніше секретар РНБО Олександр Турчинов визнав, що військові дії на сході України за масштабами переросли формат АТО.



Категория: В мире