Єврокомісія подає до суду на Угорщину, Польщу і Чехію


Опубликованно 16.03.2018 05:56

Єврокомісія подає до суду на Угорщину, Польщу і Чехію

Єврокомісія передає справу Угорщини на розгляд суду ЄС у зв'язку з законом про неурядових організаціях, що фінансуються з-за кордону. Крім того, ЄК вирішила передати до суду справи проти Чехії, Польщі та Угорщини з-за відмови від прийому біженців.

Єврокомісія в четвер ухвалила передати справу Угорщини на розгляд до Європейського суду, згідно з чинним у країні законом про неурядових організаціях (НУО), що фінансуються ззовні, повідомляється в заяві ЄК.

"Сьогодні Європейська комісія передає справу Угорщини на розгляд суду ЄС у зв'язку з законом про неурядових організаціях, що фінансуються з-за кордону", — говориться в опублікованій заяві ЄК.

Єврокомісія 14 липня запустила санкционную процедуру для запобігання порушення Угорщиною законодавства ЄС. На думку ЄК, угорський закон про неурядові організації порушує норми основоположних договорів ЄС про вільне пересування капіталу, оскільки, як вважає Брюссель, "закон про НУО побічно дискримінує та непропорційно обмежує фінансування організацій громадянського суспільства з-за кордону". Крім того, ЄК звинувачує Угорщину в порушенні права на свободу асоціацій і захист приватного життя і особистих даних, прописані в Хартії ЄС про основні права.

Крім того, Єврокомісія вирішила передати до суду справи проти Чехії, Польщі та Угорщини з-за відмови цих країн від прийому біженців, йдеться в комюніке ЄК.

"Незважаючи на те, що Евуропейский суд підтвердив справедливість схеми переселення у своїй постанові від 6 вересня, Чеська Республіка, Угорщина і Польща, як і раніше, порушують свої законні зобов'язання. Отримані відповіді були знову визнані незадовільними... Тому Комісія вирішила перейти на наступний етап процедури і передати справи трьох держав-членів в Суд ЄС", — йдеться в тексті повідомлення.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ і торгівлі Угорщини Петер Сійярто на засіданні Ради ЄС з питань закордонних справ у Люксембурзі сказав, що з огляду на те факту, що український освітній закон не змінено і порушує права меншин, Україна порушує свою угоду щодо асоціації з ЄС, і Рада з асоціації ЄС-Україна має внести цей факт в порядку майбутній в грудні сесії.



Категория: В мире