Доведена смертельна небезпека мила


Опубликованно 10.03.2018 03:35

Доведена смертельна небезпека мила

Вчені з Інституту теоретичної та експериментальної біофізики Російської академії наук в підмосковному Пущино довели, що триклозан — антибіотик, що використовується, зокрема, в деякому милі, запускає програму самознищення в клітинах ссавців. Дослідження прийнято до публікації в журналі BBA — Biomembranes, повідомляє РИА Новости.

Фахівці, провівши експерименти на щурах, з'ясували, що триклозан, порушуючи нормальну роботу мітохондрій (клітинних органел, які виконують енергетичну функцію), викликає масову загибель клітин печінки.

Як показали досліди, потрапляння антибіотика всередину мітохондрій призводить до появи отворів в їх внутрішньої мембрани, внаслідок чого органели збільшуються в розмірах у два рази. З-за цього всередину мітохондрій проникають сигнальні молекули, які ініціюють апоптоз клітини.

Висновки, отримані для гризунів, справедливі і для людей.

Антибіотик триклозан відкритий в середині 1960-х років. Застосовується для боротьби з бактеріальними та грибковими інфекціями. В даний час триклозан заборонений до використання в рідкому і твердому милі в ЄС і США. «Він став зустрічатися набагато рідше і у нас. Тим не менш у лікарнях триклозан все ще використовують санітарних засобах», — зазначив співавтор Костянтин Белослудцев.Категория: Разное