Саміт ЄС не зблизив позиції за квоти на прийом біженців – Рютте
Опубликованно 09.03.2018 05:35
Метою дискусії було зблизити позиції з реформування міграційної політики ЄС, щоб укласти відповідні домовленості до червня 2018 року. За словами Марка Рютте, за питання квот все ще немає згоди.
. Саміт ЄС, на якому пройшла неформальна дискусія щодо реформи міграційної політики Євросоюзу, не дозволив країнам-членам зблизити позиції за квоти на прийом біженців, повідомив прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте.
"Мрії стали реальністю": у ЄС дали старт створенню "армії Європи"
Метою дискусії було зблизити позиції з реформування міграційної політики ЄС, щоб укласти відповідні домовленості до червня 2018 року. В ЄС існують серйозні розбіжності з питання реформування міграційної політики об'єднання і, в першу чергу, системи прийому біженців. Причому в думках розходяться як країни-члени ЄС, так і інститути Євросоюзу. Країни Вишеградської четвірки – Польща, Чехія, Словаччина та Угорщина – рішуче відкидають ідею обов'язкових квот на прийом біженців, які приїхали в інші країни Євросоюзу. Проти введення квот, які ще в 2015 році призвели до розколу в ЄС, виступив і голова Євроради Дональд Туск. У свою чергу, ряд країн ЄС, Єврокомісія та Європарламент підтримують обов'язкові квоти, а ЄК і ЄП навіть пропонують штрафувати країни, які відмовляються прийняти біженців.
Коментуючи підсумки дискусії, Рютте зазначив, що обговорювалися три основних питання: "необхідність боротьби з першопричинами міграції шляхом фінансування та розвитку двосторонніх відносин, наприклад, з Африкою, необхідність прийняти рішення по фінансуванню, щоб в європейському бюджеті було достатньо грошей на ці питання, в тому числі напередодні обговорення наступного багаторічного фінансового плану ЄС, і питання солідарності: необхідність залучити всі 27 країн-членів, в тому числі, в систему квот". "Потрібно, щоб вони хотіли нести справедливу частину тягаря", — заявив голландський прем'єр.
За його словами, "з перших двох питань – боротьба з першопричинами міграції та бюджет – погляди в основному сходяться".
"Але питання солідарності в ході дискусії були заявлені ті ж позиції, які ви чули за приїзд на саміт лідерів, і вони відповідають тим, яких вони дотримуються останні пару місяців", — сказав Рютте.
Він повідомив, що тепер дискусія "повернеться на рівень Ради міністрів ЄС – ред.)".
"Ми сподіваємося, що на цьому рівні в найближчі три-шість місяців ми зможемо прийти до вирішення. Інакше питання повернеться на розгляд Євроради, і ми спробуємо знайти вихід в березні або в червні наступного року", — заявив прем'єр Нідерландів.
Раніше повідомлялося, що Україна посилює охорону кордону з ЄС.
Категория: В мире