Європарламент прийняв резолюцію щодо санкцій проти Польщі


Опубликованно 14.02.2018 08:56

Європарламент прийняв резолюцію щодо санкцій проти Польщі

У резолюції йдеться про застосування статті 7 договору про Європейський союз, яка може позбавити Польщу права голосу в Раді ЄС у разі констатації Радою "існування явної загрози серйозного порушення цінностей" Євросоюзу.

Європарламент на пленарній сесії в Страсбурзі прийняв резолюцію, яка передбачає запуск механізму застосування Євросоюзом політико-економічних санкцій відносно Польщі за відхід від норм демократії та правової держави.

Трансляцію голосування вела видеослужба ЄП. За проголосували 438 депутатів, проти — 152.

Протести в Польщі набирають обертів - спецкор

"(Європарламент) вважає, що нинішня ситуація в Польщі несе явний ризик серйозного порушення цінностей, згаданих у статті 2 Договору про ЄС; доручає своєму комітету з громадянських свобод, правосуддя і внутрішніх справ... підготувати конкретний доповідь з метою винесення на голосування мотивованого пропозиції, пропонує Раді (ЄС) діяти у відповідності зі статтею 7, параграф 1 Договору ЄС", — йдеться в проекті резолюції, з яким ознайомився кореспондент РИА Новости.

Мова йде про застосування статті 7 договору про Європейський союз, яка може позбавити Польщу права голосу в Раді ЄС у разі констатації Радою "існування явної загрози серйозного порушення цінностей" Євросоюзу.

Польща розглядає резолюцію ЄС як інструмент політичного тиску, йдеться в заяві МЗС країни.

"На жаль, Європейський парламент прийняв резолюцію в дуже невдалий момент, коли парламентський етап законодавчого процесу у Польщі тільки починається", — йдеться в заяві.

"З жалем констатуємо, що негативна оцінка проектів президента Польщі про закони заснована на усному думці Європейської комісії, вираженому всього кілька днів тому. Зі свого боку, уряд Польщі надає вичерпні письмові відповіді на рекомендації Європейської комісії", — зазначили в МЗС.

Підкреслюється, що резолюція Європарламенту "не відноситься до суті спірних питань між Європейською комісією та Польщею – слід швидше розглядати її як політичний інструмент тиску на Польщу".

Гряде зростання цін, безглуздий і нещадний

Раніше президент Польщі наклав вето на прийняті парламентом закони про Національний судовому раді та про Верховному суді і 25 вересня представив альтернативні версії цих законопроектів. ЄК розкритикувала і нові версії законопроектів, заявивши, що вони призведуть до підпорядкування судової влади виконавчої і до дострокового припинення повноважень суддів Верховного суду.

Ще два закони — про роботу загальних судів та про Національній школі суддів були підписані президентом. На думку ЄК, ці два закони серйозно підірвуть незалежність правосуддя в Польщі і будуть мати негайні і дуже значні негативні наслідки для незалежного функціонування правосуддя.

Після публікації закону про роботі загальних судів ЕК почала процедуру запобігання Польщею порушення законодавства ЄС. Чергове офіційний лист з цього питання було направлено Варшаві 12 вересня, ЄК висунула нові офіційні претензії і пригрозила звернутися до Суду ЄС, якщо Варшава протягом місяця не прийме відповідні заходи. Зараз ЄК вивчає відповідь польських властей.

Більше того, через реформування польської судової системи ЕК пригрозила Польщі запуском процедури, передбаченої статтею 7 Договору про Європейський Союз, яка може позбавити Польщу права голосу в Раді ЄС у разі констатації Радою "існування явної загрози серйозного порушення цінностей" Євросоюзу.



Категория: В мире