Громадяни Молдови виступають проти приєднання до Румунії - опитування


Опубликованно 05.02.2018 01:21

Громадяни Молдови виступають проти приєднання до Румунії - опитування

У відповідність з результатами иопроса, 68,9% респондентів вважають, що державна мова Молдови повинен називатися молдавською, а 25,8% - румунським.

Переважна більшість громадян Молдови виступає проти приєднання до Румунії, а також проти внесення змін у назву державної мови країни, свідчать дані опитування, проведеного інститутом громадської політики Молдови.

Пам'ятки і вандалізм: "феномен" обескультуривания по-молдавськи

Згідно з дослідженням, якби в найближчу неділю відбувся референдум з питання приєднання Молдови до Румунії, то 56,2% респондентів проголосували б проти, висловилися за приєднання 21,8% опитаних. При цьому 12,7% громадян не визначилися з відповіддю, а 7% респондентів заявили, що відмовилися б від участі в голосуванні. Ще 2,3% не відповіли на поставлене запитання.

Як випливає з результатів опитування, 68,9% респондентів вважають, що державна мова Молдови повинен називатися молдавською, а 25,8% — румунським. Ще 0,2% вважають, що державна мова Молдови повинен називатися якось по-іншому, 3,8% не змогли визначитися з вибором, а 1,3% не відповіли на поставлене запитання.

Соціологічне дослідження проводилося з 18 листопада по 5 грудня. У ньому взяли участь 1113 осіб. Максимальна похибка становить 2,9%.

Раніше фракція ліберально-демократичної партії Молдови (ЛДПМ) запропонувала поправку до конституції, що передбачає зміну назви державного з молдавської мови на румунську. Підписи під цією ініціативою поставили 35 депутатів з 101 парламентарія. Конституційний суд Молдови дав позитивний висновок щодо законопроекту, уряд республіки також підтримало цю ініціативу. Проект буде передано на розгляд у парламент. Поправка до конституції вступає в силу, якщо за неї проголосують дві третини депутатів. Президент Молдавії Ігор Додон раніше заявляв, що має намір блокувати цю ініціативу.



Категория: В мире