Фізичні вправи в місті виявилися марними
Опубликованно 01.02.2018 00:56
Вчені Імперського коледжу Лондона і Університету Дьюка (США) з'ясували, що забруднення міського повітря зводить нанівець позитивний ефект від фізичних навантажень. Стаття фахівців опублікована в журналі The Lancet. Про це повідомляється в прес-релізі на сайті MedicalXpress.
У дворічному дослідженні взяли участь 119 осіб у віці від 60 років. Частина добровольців страждала від хронічної обструктивної хвороби легень (40 осіб) або ішемічної хвороби серця (39 осіб). Кожні 3-8 тижнів учасники здійснювали двогодинні прогулянки в лондонському Гайд-парку або в жвавому районі Оксфорд-стріт. До і після прогулянок дослідники вимірювали ступінь задишки, кашлю, хрипів, потовиділення, об'єм виходить з легенів повітря та інші фізіологічні показники.
Виявилося, що після прогулянки в спокійному районі міста стан легенів поліпшувалося протягом першої години тривало протягом доби. Жорсткість артеріальних судин зменшувалася на 24 відсотка у здорових людей і пацієнтів з обструктивною хворобою легень (ХОЗЛ) і більш ніж на 19 відсотків — у людей з ішемічною хворобою серця. Прогулянки по Оксфорд-стріт принесли менше користі. У здорових учасників дослідження жорсткість артерій зменшилася лише на 4,6 відсотка, у добровольців з ХОЗЛ — на 16 відсотків, з серцевими захворюваннями — на 8,6 відсотка.
Згідно з висновками вчених, навіть короткочасний вплив вихлопних газів сильно знижує корисність двогодинний фізичної активності. У випробовуваних з ХОЗЛ, які гуляли по Оксфорд-стріт, кашель, хрипи і задишка були сильніше, ніж у тих, хто прогулювався по Гайд-парку.
За словами дослідників, необхідно вжити заходів щодо зниження міської забруднення. Це дозволить поліпшити стан здоров'я літніх людей, провідних фізично активне життя.
Категория: Разное