В МДУ знайшли марсіан


Опубликованно 30.01.2018 02:02

В МДУ знайшли марсіан

Біологи МДУ з'ясували, що на Марсі, мабуть, живуть мікроорганізми, подібні тим, що живуть на Землі в арктичних регіонах. До такого висновку вчені прийшли, змоделювавши кліматичні умови на Червоній планеті з допомогою підвищеного радіаційного фону в поєднанні з низькими температурами. Про це повідомляється в прес-релізі, який є в розпорядженні «».

В ході експерименту дослідники оцінили вплив екстремальної середовища (високі дози гамма-випромінювання, низький тиск, низька температура) на мікробні спільноти давніх арктичних мерзлих осадових порід. Для цього була використана спеціально розроблена кліматична камера, в яку також помістили культивуються на поживних середовищах мікроорганізми і метаболічно активні клітини архей.

Результати показали, що опромінення призвело до зниження кількості культивованих бактерій в 10 разів і збільшення кількості архей в три рази. Зменшення числа мікроорганізмів було викликано не загибеллю, а зміною їх фізіологічного стану. Також змінилася структура мікробного співтовариства. Наприклад, актинобактерии роду Arthrobacter після дії гамма-випромінювання стали переважати в пробах.

Вчені вважають, що мікроорганізми, подібні Arthrobacter, здатні жити на Марсі. З урахуванням інтенсивності випромінювання в реголите мікроби можуть виживати на поверхні Червоної планети протягом не менше 1-2 мільйонів років, а на глибині п'яти метрів — до 20 мільйонів років.



Категория: Разное