«Роскосмос» заявив про відсутність системних проблем і успішних льотних випробуваннях


Опубликованно 22.01.2018 01:50

«Роскосмос» заявив про відсутність системних проблем і успішних льотних випробуваннях

Виконавчий директор з засобів виведення й експлуатації наземної космічної інфраструктури «Роскосмосу» Андрій Мазурін назвав «льотними випробуваннями» провальний пуск з Східного супутника «Метеор-М». Про це він розповів в інтерв'ю «Комсомольській правді». Раніше подібне заявляв директор філії держкорпорації «Роскосмос» на космодромі Східний Костянтин Чмаров.

«Говорити про смузі невдач, про системні проблеми не варто. Треба враховувати, що при пусках з Східного ми ще проводимо льотно-конструкторські випробування», — вважає Мазурін.

«Регулярна експлуатація — це робота за налагодженою документації. Коли всі складові частини пуску вивірені. Наприклад, коли ракета привезена на стартовий комплекс, її установник піднімає і встановлює відразу туди, куди треба. На льотних випробуваннях відбувається відпрацювання, доведення технології, коли перший раз зустрічаються ракета і старт, коли ракета перший раз виходить на цю орбіту. Ситуація, коли не синхронно спрацювали дві складові частини — розгінний блок і ракета, — це теж елемент випробувань. Нова Ракета, наземне обладнання нове», — сказав Мазурін.

Виконавчий директор «Роскосмосу» додав, що відкладений перший пуск з Східного, коли «кабель був неправильно розпаяний і сигнал не пройшов», також був «елементом випробувань».

Ракета «Союз-2.1 б» з розгінним блоком «Фрегат» і корисним навантаженням (19 супутників, у тому числі 17 іноземних) стартувала 28 листопада з Східного в 08:41 за київським часом, але із-за неполадок з розгінним блоком головна частина носія була загублена. Відразу після старту ракети Рогозін привітав співробітників космодрому з успішних пуском.

На наступний день провальний пуск з головного космодрому країни директор філії держкорпорації «Роскосмос» на Східному Костянтин Чмаров назвав «льотними випробуваннями».

Головна навантаження, тритонний супутник «Метеор-М», був застрахований на загальну суму 2,6 мільярда рублів, згорів в атмосфері, а його уламки потонули в Атлантичному океані. Вартість пуску «Союз-2.1 б» з Східного оцінюється в три мільярди рублів. Після аварії «Роскосмос» скоротив кількість запланованих стартів з нового космодрому в найближчі кілька років.



Категория: Разное