Сколтех відкрив лабораторію 3D-друку


Опубликованно 12.01.2018 00:18

Сколтех відкрив лабораторію 3D-друку

В Сколковському інституті науки і технологій відбулося відкриття лабораторії адитивного виробництва. Про це повідомляється в прес-релізі, що надійшов в «Стрічку.ру».

На відкритті були присутні ректор Сколтеха академік РАН Олександр Кулешов, представники швейцарської компанії Oerlikon, лідера ринку напівпровідникових технологій, і Мюнхенського технічного університету.

«За підсумками кількох місяців роботи з 3D-принтингом можна сказати, що у нас є багато знахідок у цій області. Але в той же час ми розуміємо, що технологія 3D-друку складніше, ніж здається на перший погляд. Недостатньо просто купити принтер і чекати, коли все складеться само собою - потрібна копітка робота співробітників університету. Але ми бачимо, що у даної технології є перспектива, яка рано чи пізно завоює світ, і ми забудемо про верстатах, на яких сьогодні працюють всі великі машинобудівні компанії», — сказав ректор Сколтеха Олександр Кулешов.

Лабораторія обладнана найбільшим в Росії 3D-принтером Insstek MX 1000, який призначений для роботи з деталями великих розмірів із сталі, міді, алюмінію, титану та нікелю. Надруковані з його допомогою вироби можуть застосовуватися в авіації, автомобілебудуванні, космічної та медичній галузях.

«Ми були вражені тим, чого Сколтеху вдалося досягти за короткий час. В лабораторії встановлено технічно досконале обладнання, яке дозволяє розширити межі можливого в галузі автомобілебудування і аерокосмічній галузі», — заявив професор Мюнхенського технічного університету Ніколаус Адамс.

Також в лабораторії встановлено принтер для друку керамікою 3D Ceram Ceramaker 900. З його допомогою можна друкувати як предмети інтер'єру та ювелірні прикраси, так і медичні імплантати з індивідуальними для кожного пацієнта параметрами. Trumpf TruPrint 1000 працює з нержавіючої сталлю, а 3D Systems ProJet 4500 – друкує деталі з пластика.

«Лабораторія адитивного виробництва обладнана за останнім словом науки і техніки і єдина в Росії володіє всіма необхідними інтелектуальними ресурсами і технічними можливостями в області 3D-друку. Зокрема, 3D-друку з використанням пластиків, металів і кераміки, а також повним комплексом технічних засобів для опису характеристик матеріалів і проведення випробувань», — заявив керівник лабораторії адиктивної виробництва Іскандер Ахатов.

З допомогою адитивних технологій можна пошарово на основі комп'ютерної 3D-моделі надрукувати будь-який виріб. У штаті лабораторії 10 наукових співробітників, сім з яких - доктори наук. Вони будуть займатися не тільки фундаментальними дослідженнями, але і розробкою прикладних технологій.Категория: Разное