Китай повинен припинити поставки нафти в КНДР - Трамп
Опубликованно 07.01.2018 06:12
Постпред США при ООН Ніккі Хейлі повідомила, що президент Дональд Трамп подзвонив лідеру КНР Сі Цзіньпін і сказав йому, що "ми досягли того моменту, коли КНР повинна припинити постачання сирої нафти".
Китаю слід припинити постачання сирої нафти в КНДР, інакше США візьмуть ситуацію в свої руки, заявила постійний представник США при ООН Ніккі Хейлі, коментуючи розмову американського президента Дональда Трампа з головою КНР Сі Цзіньпіном.
"Президент Трамп сьогодні вранці подзвонив лідеру КНР Сі Цзіньпін і сказав йому, що ми досягли того моменту, коли КНР повинна припинити постачання (сирої нафти", — сказала Хейлі на засіданні Ради Безпеки ООН.
Мовчання перервано: КНДР провела новий ракетний пуск
За її словами, Китай "повинен показати провідну роль і довести справу до кінця". "Китай може зробити це сам або ми можемо взяти ситуацію з нафтою в свої руки", — додала вона.
КНДР стверджує, що в середу вона випробувала нову міжконтинентальну балістичну ракету "Хвасон-15", яка може вражати цілі на всій території США. Пуск ракети відбувся в ніч з вівторка на середу в 03.18 годин (20.18 вівторка за Києвом). У заяві зазначаються точні характеристики польоту: висота склала 4 тисячі 475 кілометрів, дальність польоту — 950 кілометрів.
Політ випущеної ракети тривав 53 хвилини, вона впала у виключній економічній зоні Японії в 250 кілометрах від префектури Аоморі. Ракета не завдала шкоди морським і повітряним судам. Згідно з попереднім аналізом військових США, Японії і Південної Кореї, випробувана в середу ракета перевершує за своїми характеристиками всі попередні. За ініціативою трьох країн було скликано екстрене засідання Ради Безпеки ООН. Південна Корея у відповідь на новий ракетний пуск провела ракетні випробування на суходолі, в морі та в повітрі.
Читай також: Сирія і зброя. США не тільки перестали вірити, що їх вже не бояться
Ще до заяви КНДР військові експерти Японії і США також схилялися до того, що ракета є міжконтинентальної, здатна подолати відстань у 13 тисяч кілометрів і досягти Вашингтона. "Хвасон-15", так само як і більш рання модифікація МБР "Хвасон-14", випробувана в липні, була випущена по навісній траєкторії — вертикально під початково заданими великим кутом для того, щоб скоротити дальність польоту в горизонтальній площині. У липні були випробувані дві ракети "Хвасон-14". Пуск "Хвасон-15" перервав мовчання КНДР, тривало два з половиною місяці з 15 вересня, коли була випробувана ракета середньої дальності "Хвасон-12". Вона, так само як і ще одна ракета цієї модифікації, випущена 29 серпня, перелетіла через територію Японії.
Категория: В мире