Названа головна причина розвитку життя на Землі
Опубликованно 01.01.2018 01:34
Збільшення концентрації кисню в атмосфері Землі понад 400 мільйонів років тому сприяло вибухового зростання числа видів живих організмів. До такого висновку прийшла група вчених під керівництвом Девіда Файка (David Fike) з Університету Вашингтона. Про це повідомляється в прес-релізі на сайті Phys.org.
Дослідники проаналізували карбонатні породи, що утворилися під час середнього і пізнього ордовицького періоду (485-443 мільйона років тому). Геологи виявили, що в цей проміжок сталося майже 80-відсоткове збільшення рівня кисню. До цього його частка в повітрі становила 14 відсотків, після — 24 відсотки.
Приблизно в цей же час — трохи більше 445 мільйонів років тому — біорізноманіття зросла втричі. Цей вибухове зростання називається Великої ордовицький биодиверсификацией.
За словами вчених, результати показують, що після кембрійського вибуху вміст кисню залишалось нижчим і досягло сучасних значень лише через кілька десятків мільйонів років. Підвищення рівня кисню в океані стало причиною появи нових видів живих організмів.
Кембрійський вибух — інший різкий зліт біорізноманіття. Під час нього (близько 540 мільйонів років тому) виникли основні типи сучасних тварин.
Категория: Разное