Білий дім звинувачує РФ у спробі підірвати роботу місії ООН-ОЗХО в Сирії
Опубликованно 23.12.2017 01:18
Білий дім у середу звинуватив Росію в спробах підірвати роботу Спільного механізму ООН і Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХО).
"Спроби Росії підірвати і закрити Спільний механізм ООН і Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХО) демонструють бездушне неповагу до страждань і загибелі людей від хімічної зброї і неповагу до міжнародних норм", — йдеться в заяві прес-служби Білого дому, що надійшов в РІА Новини.
Сирія і зброя. США не тільки перестали вірити, що їх вже не бояться
У заяві Білого дому також наголошується, що "США просить Радбез ООН продовжити мандат Спільного механізму ООН і Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХО) для того, щоб ми могли виявити виконавців цих жахливих атак і дати ясний сигнал про те, що використання хімічної зброї не буде прощатися".
РФ на початку минулого тижня заблокували в Раді Безпеки ООН проект резолюції про продовження мандата місії ООН і ОЗХО з розслідування хімічних атак в Сирії. Документ отримав 11 голосів на підтримку. Росія і Болівія проголосували проти. Ще один постійний член Ради — Китай — утримався. Мандат роботи експертів БМР закінчується 17 листопада.
Як зазначили в МЗС РФ, Росія проголосувала проти американського проекту резолюції щодо причин, які неодноразово викладалися як публічно, так і у робочих контактах з іншими членами РБ ООН, назвавши основною з них неможливість "бездумно приймати такі важливі рішення, навіть не оцінивши стан справ з виконанням БМР його завдань, без чого неможливо, зокрема, визначитися щодо доцільності продовження мандата Механізму в незмінному вигляді або необхідності його оновлення та коригування".
Читайте також — Світові тренди: вето в Радбезі ООН, "теорія щастя" від Ейнштейна
У російському зовнішньополітичному відомстві нагадали, що РФ стояла "біля витоків створення БМР, розраховували, що його діяльність зможе пролити світло на чинені в Сирії хімічні злочину", а російська позиція полягає в тому, що відповідальні за застосування хімічної зброї в Сирії повинні бути встановлені і понести заслужене покарання.
Спільний механізм ООН і ОЗХО з розслідування випадків застосування хімічної зброї в Сирії в минулий четвер увечері представив Раді Безпеки ООН доповідь щодо інцидентів із застосуванням зарину в Хан-Шейхуні 4 квітня 2017 року і гірчичного газу (іприту) в Умм-Хоше 15-16 вересня 2016 року. Експерти зробили висновок, що в першому випадку урядовими силами був застосований зарин, у другому терористи ІГ використовували іприт.
У вівторок постпредство РФ в ООН направила до Ради Безпеки і Генеральної Асамблеї ООН попередні оцінки російських фахівців вийшов минулого тижня доповіді.
Російські фахівці відзначили, що відповідальність за атаку в Умм-Хоше "покладено на ИГИЛ (терористична організація, заборонена в РФ — ред.) лише на тій підставі, що інші діяли в цьому районі збройні неурядові формування на відміну від ИГИЛ "ніколи не були помічені у використанні іприту". Таку методологію у Москві назвали "дилетантської".
У випадку з інцидентом в Хан-Шейхуні "у доповіді присутні лише голослівні твердження з посиланням на "речові докази", отримані від все тієї ж опозиції, афілійованих з нею НУО, думки і оцінки якихось анонімних незалежних інституцій та експертів", говорилося в листі.
Категория: В мире