В океані виявили загадкові димові кільця


Опубликованно 16.12.2017 03:24

В океані виявили загадкові димові кільця

Вчені Ліверпульського університету виявили особливий тип океанічних вихорів, які здатні переносити морських тварин з високою швидкістю на великі відстані. Про це повідомляє Phys.org.

Діаметр океанічних вихорів (рингів) досягає декількох сотень або тисяч кілометрів. Вони подібні круговим руху повітря в атмосфері і можуть переносити холодні або теплі води.

Новий тип рингів, названих «димовими кільцями», являє собою пару пов'язаних вихорів, що обертаються в протилежних напрямках. Швидкість їх приблизно в 10 разів перевищує швидкість звичайних океанічних вихорів. Причини цього явища поки невідомі.

«Димові кільця» виявили з допомогою аналізу супутникових даних про рівні моря і температури поверхні води. Дослідники спостерігали спарені вихори в Тасмановом морі біля берегів Австралії і в Південній Атлантиці.

Такі кільця можуть існувати приблизно шість місяців, перш ніж розпадуться на декілька більш дрібних кілець. Хоча океанічні вихори переважно рухаються з сходу на захід, спарені кільця рухаються на схід.

Більше важливих новин в Telegram-каналі «Стрічка дня». Підписуйся!Категория: Разное