Вчені встановили безпечне для психіки час користування смартфоном


Опубликованно 19.11.2017 00:30

Вчені встановили безпечне для психіки час користування смартфоном

Підлітки, які використовують смартфони більше п'яти годин на день, мають високий ризик захворіти депресією або покінчити життя суїцидом. Причому залежність між поганим настроєм і часом використання гаджетів яскравіше виражена у дівчаток. До такого висновку прийшли американські вчені на основі соцопитувань 506820 осіб, пише журнал Clinical Psychological Science.

Дослідники використовували дані опитувань Monitoring the Future та Youth Risk Behavior Surveillance System. У них брали участь учні американських шкіл у віці від 13 до 18 років. Опитування включали питання про те, як часто діти відчувають симптоми депресії, планували чи коли-небудь спробу самогубства. Одночасно підлітки розповідали, скільки часу в день вони використовують електронні пристрої.

Вчені з'ясували, що різке зростання депресії та суїцидальних настроїв у дітей розпочався у 2010-х роках. Про високий рівень депресивних симптомів у 2015 році повідомило людей на 33% більше, ніж у 2010-м.

У 48% підлітків, використовують смартфони або планшети більше п'яти годин на день, виявили як мінімум одна ознака, пов'язаний з суїцидальною поведінкою. Серед тих, хто користувався гаджетами менше години в день, про таких ознаках повідомили тільки 28%.

14 листопада повідомлялося, що дівчина і школярка з Якутії розгромили салон зв'язку заради крадіжки смартфонів.



Категория: Разное