Автомобілі самостійно почнуть дотримуватися обмеження швидкості


Опубликованно 30.10.2017 21:50

Автомобілі самостійно почнуть дотримуватися обмеження швидкості

Вже найближчим часом Європейська комісія планує зобов'язати автовиробників оснащувати всі автомобілі приладом, який буде обмежувати швидкість.

У 2020 році на кожному автомобілі, який буде продаватися на території Євросоюзу, повинна стояти система примусового обмеження швидкості (ISA). З такою пропозицією виступила Європейська комісія з безпеки на транспорті (ETSC). Цей прилад буде обмежувати швидкість автомобіля до максимально можливої на конкретній ділянці дороги.

Розумний помічник регулювання швидкості ISA – це технологія, яка вже доступна на декількох моделях нових автомобілів. Прилад використовує відеокамеру, яка розпізнає знаки обмеження швидкості, а також дані з навігації, в якій прописаний швидкісний режим на різних дорогах. Про місце розташування "свого" автомобіля ISA дізнається з датчиків GPS. Прилад зіставляє ці дані і не дозволяє автомобілю рухатися швидше обмеження.

Очікується, що після впровадження цієї технології кількість ДТП в Європі скоротиться на 30%, смертельних випадків у них – на 20%.

Система ISA на автомобілі повинна бути постійно включеною. Проте існують випадки, коли вона дозволяє перевищити швидкість. Наприклад, при обгоні водій може сильніше натиснути педаль газу і тоді машина зрозуміє, що систему потрібно вимкнути. Після обгону ISA знову включить обмежувач швидкості.

Водій зможе самостійно відключити систему обмеження швидкості. Для цього на перших етапах буде спеціальна кнопка. Для деактивації ISA її потрібно буде тримати декілька секунд (зараз подібним чином відключається система ESP, яка в Європі теж є обов'язковим). Проте після кожного старту двигуна ISA знову включиться.

Для вантажних автомобілів, автобусів та мікроавтобусів ETSC рекомендує зменшити максимальну швидкість 100 км/год за будь-яких умов. Honda планує створити ретро-електромобілі

Якщо автомобіль набрав високу швидкість, система ISA не зможе гальмувати. Вона буде зменшувати швидкість шляхом зниження оборотів двигуна і переходом на нижчу передачу. Втім, якщо в машині стоїть автоматизована система екстреного гальмування (AEB) або адаптивна система круїз-контролю (ACC), то можливо і різке гальмування.

Деякі автовиробники вже продають в Європі автомобілі з системами, подібними ISA – а це Ford, Mercedes-Benz, Peugeot/Citroen, Renault і Volvo. Організація, яка досліджує безпеку автомобілів з допомогою краш-тестів Euro NCAP, дає додаткові бали автомобілями, оснащеними ISA.

Загальна вартість компонентів (фотокамера, плата, кронштейни, оздоблення, електропроводка) системи ISA оцінюється в 186-249 євро на кожному авто. Саме на стільки може подорожчати автомобіль з такою системою.

Навіть якщо система примусового зниження швидкості стане в Європі обов'язковою до 2020 року, це не означає, що всі європейські автомобілі, які будуть продаватися в Україні, теж будуть оснащуватися нею. Наприклад, сьогодні в ЄС обов'язково наявність ESP і тривожної кнопки eCall. Однак автомобілі, які виготовлені для України, ними оснащені не завжди. Така необхідність для виробників настане тільки тоді, коли Україна приєднається до вимог ЄС у цій галузі.



Категория: Автокультура