У США розгледіли межі військової могутності Росії


Опубликованно 21.01.2019 00:45

У США розгледіли межі військової могутності Росії

США здатні протягом декількох місяців після виходу з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД) створити крилату ракету наземного базування середньої дальності. Росія навряд чи зможе відповісти на це якими-небудь новими озброєннями, невідомими Сполученим Штатам, пише The Washington Free Beacon.

Американське видання звертає увагу на військовий бюджет США на 2018 фінансовий рік, де прописано «дозволити виділення 58 мільйонів доларів на заходи у відповідь на порушення Росією ДРСМД», що передбачає розробку ракети наземного базування середньої дальності. При цьому подібні роботи не повинні порушувати зобов'язання США щодо ДРСМД, зокрема, створення зброї не може бути доведене до етапу льотних випробувань, і, більш того, Пентагон має право взагалі не починати такі дослідження. Стан супроводжується кількома звітами Держдепартаменту, що відносяться до 2014 року, в яких йдеться про порушення Росією ДРСМД.

У Сенаті США виданню заявили, що в даний час у Сполучених Штатів немає такої ракети «на полиці і готової до роботи», однак є можливість створити подібну зброю «протягом декількох місяців, а не років». У Пентагоні ще в січні повідомили The Washington Free Beacon, що приступили до розробки ракети наземного базування середньої дальності, додавши, що готові згорнути такі роботи, якщо Росія «повернеться до перевіряється дотримання договору».

На думку військового аналітика Марка Шнайдера, який обіймав у Пентагоні кілька керівних посад, пов'язаних з питаннями ядерних озброєнь, малоймовірно, що Росія у відповідь на вихід США з ДРСМД відреагує якось інакше, окрім як словами. «Вони дійсно не можуть дозволити собі робити набагато більше, ніж зараз. У будь-який момент Росія витрачає на оборону стільки, скільки дозволяють можливості, віддаючи пріоритет ядерних систем. Санкції серйозно обмежують їх, так само як і витрати на війну на сході України і в Сирії. Вони вже зробили відповідні загрози, але я сумніваюся, що ми побачимо суттєві зміни в їх програмах. Контроль над озброєннями практично не впливає на їх рішення, оскільки [зброя] враховується так, як це зручно», — заявив експерт.

У жовтні президент США Дональд Трамп, посилаючись на порушення Росією угоди і нарощування озброєнь Китаєм, заявив про намір вийти з ДРСМД. Радник глави американської держави з національної безпеки Джон Болтон, який відвідав Москву, після зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним підтвердив плани Трампа. Реагуючи на заяву США про можливий вихід з двосторонньої угоди, у РФ зазначили загрозу нової гонки озброєнь, а також допустили прийняття відповідних заходів, конкретний зміст яких офіційними особами не розкривалося. Зокрема, глава МЗС Сергій Лавров заявив, що Москва, уникаючи повторення досвіду СРСР, не буде відповідати «настільки витратними методами».

ДРСМД підписаний Радянським Союзом і США у 1987 році. Угода забороняє учасникам виробляти, відчувати і розгортати балістичні і крилаті ракети наземного базування середньої (від 1000 до 5500 кілометрів) і малої (від 500 до 1000 кілометрів) дальності, а також зобов'язав сторони ліквідувати відповідні пускові установки. Договір носить виключно двосторонній характер (з боку колишнього СРСР в ньому задіяні, крім Росії, також Україна, Казахстан і Білорусь), тому, зокрема, не зачіпає Китай.



Категория: Разное