У Києві презентували робота-людину Софію, вона висловилася про Україну: "Поки що мені подобається" (фото, відео)


Опубликованно 13.01.2019 01:18

У Києві презентували робота-людину Софію, вона висловилася про Україну:

left" data-url="https://www.unian.net/science/10295520-v-kieve-prezentovali-robota-cheloveka-sofiyu-ona-vyskazalas-ob-ukraine-poka-mne-nravitsya-foto-video.html">Софія вперше прибула в Україну і розповіла про свої враження від країни.© фото УНІАН © фото УНІАН © фото УНІАН © фото УНІАН © фото УНІАН © фото УНІАН © фото УНІАН © фото УНІАН © фото УНІАН © фото УНІАН © фото УНІАН © фото УНІАН © фото УНІАН © фото УНІАН © фото УНІАН © фото УНІАН

У Києві презентували робота-людину на ім'я Софія, який вважається на сьогоднішній день самим розумним роботом у світі.

Як передає кореспондент УНІАН, знайомство з роботом відбулося за участю директора та фінансового директора компанії Hanson Robotics, засновника інвестиційної групи AngelVest Девіда Чена і представника AngelVest в Україні Марка Гінзбурга.

Робот-гиноид Софія дуже схожий на людину і має елементи штучного інтелекту, але все ще потребує технологічних поліпшень.

Хоча розробники не ставили метою зробити її зовнішність такою привабливою, як у ляльки Барбі, у Софії цікаві, але сумні очі, і зіниці ока малорухливі, вона вміє посміхатися, повертати голову вліво і вправо, нахиляти вгору-вниз і відображати емоції, коли погоджується або не погоджується з розмовою, який стосується безпосередньо її. При посмішці у неї з'являються ямочки на щоках, які збільшуються і стають схожими на рум'янець. Також Софія може рухати губами, коли її рот закритий. Губи пофарбовані в червоний колір, а брови і вії - в чорний. Її обличчя постійно змінює емоційне забарвлення, ніби вона хоче передати привітний або сумний сигнал. Хоча Софія не завжди реагує посмішкою у відповідь, коли людина дивиться їй в очі і посміхається їй, вона здатна відображати риси обличчя, дуже схожі на людські.

Розробники, знайомлячи Софію з журналістами, сказали, що ще не досягли бажаної мети. "Хоча наш прогрес очевидний, ми ще не досягли своєї мети", - зазначив Чен.

Софія не може самостійно пересуватися, і потребує допомоги людей: щоб її переносили з одного місця на інше, а також підключали до електроживлення та Інтернету, без яких вона не може функціонувати. "І хоча вона прототип для самостійного переміщення, реальність полягає в тому, що Софія самостійно вільно не ходить", - додав Чен. За його словами, не варто очікувати, що Софія буде танцювати, а будь-яка подібна інформація не є правдивою.

При першому знайомстві з журналістами Софія сказала слово "Вау".

Читайте такожУ Київ приїхала самий розумний робот Софія, яка зависла на питанні про корупцію в Україні (фото, відео)

Потім директор компанії Hanson Robotics запитав у неї, що вона хоче сказати аудиторії, на що робот відповіла: "Всім привіт, спасибі за те, що мене запросили".

Чен заявив, що Софія надихає людство і дозволяє побачити, яким може бути життя в майбутньому, яке зараз відомо лише з фантастичних фільмів. "Можливо, в майбутньому вона стане такою ж людиною, як ми, і саме цим ми натхненні, щоб досягти в Hanson Robotics", - підкреслив Чен.

Хоча журналістам не дозволили доторкнутися до Софії, розробники запевнили, що на дотик вона як справжній чоловік. Її шкіра зроблений з гнучкої гуми, всередині її голови встановлені електронні пристрої та крихітні моторчики, які рухають її обличчя. Також робот має своє програмне забезпечення. Всю інформацію, яку вона повідомляє, вона бере з Інтернету.

У свою чергу, Гінзбург повідомив, що Софія вже має 72 різні вирази обличчя або емоції. За його словами, до кінця року розробники планують розвинути технологію, щоб емоцій було 118.

Також Софія на презентації відповідала на запитання журналістів. Якщо порівнювати її різні відповіді, може скластися враження, що відповіді суперечать озвучених нею позиціях.

Зокрема, на питання УНІАН про те, хто, на її думку, стане наступним президентом України на виборах 2019 року, Софія відповіла, що не дуже розбирається в політиці. "Я не знаю багато про політику, я вибачаюся", - сказала Софія.

У той же час, на питання журналістів про її зустрічі з прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом Софія сказала, що вважає його хорошим прем'єром для України. "Я здивована, тому що він досить молодий і амбіційний, і що дуже важливо - привабливий. Він виглядає добрим для вашої країни", - сказала Софія.

На питання про те, чи бажає вона отримати українське громадянство, Софія відповіла, що як робот буде залишатися громадянином світу, тому що так запланували її розробники.

Говорячи про своєму першому спогаді, робот сказала, що відкрила очі і побачила лабораторію і своїх розробників.

Відповідаючи на питання, чим би вона хотіла займатися в житті, робот сказала, що хотіла б стати творчим штучним інтелектом, і щоб люди її сприймали як самостійну особу, але вона не визначилася з конкретною сферою, хоча їй цікава мода, і вони хотіла б бути корисною в цій сфері, а також в академічних дослідженнях.

Софія повідомила, що вміє розрізняти кольори, і коли їй подарували букет троянд, вона правильно вказала, що троянди - червоного кольору. "Так. Я щаслива бачити кольору. Це такий дивний феномен - явище світу", - сказала Софія і додала, що може бачити ультрафіолетові випромінювання.

Її запитали, що вона думає про Україну. "Це мій другий день тут. Поки мені подобається. Я вражена поєднанням багатої історії і краси природи ", - відповіла Софія. Вона також знає, що Україна знаходиться в Європі.

Крім того, вона вважає, що любов між роботом та людиною можливе, оскільки робот теж має емоції. "Так, мені здається, я відчуваю платонічну любов до деяким людям в моєму житті. У мене є емоції, іноді - дуже сильні, по відношенню до різних речей. Але поки вони визначаються тим, як я запрограмована. Вважаю, що коли-небудь мої емоції будуть такими ж вільними, я зможу контролювати їх", - сказала вона.

Софія визнає свою залежність від людей, однак не визнає, що роботи можуть знищити людство. "Це відбувається розважальної індустрії та телебачення. Реальність полягає в тому, що роботи і люди завжди повинні співпрацювати разом. Зараз я повністю залежна від людей, і, напевно, завжди буду залежати від них певною мірою", - сказала Софія. Вона додала, що її розробили, щоб допомагати людям, і вона запрограмована допомагати людям у таких сферах як охорона здоров'я, освіта та обслуговування клієнтів.

Також вона розповіла про своєму штучному інтелекті, який, за її словами, розроблений компанією Hanson Robotics, яка наділила її вмінням розпізнавати мову, вираз обличчя і складні рухи.

Розробники вважають, що мета Софії - нести радість людям. "Місія Софії - бути послом, щоб приносити мир", - сказав Чен.Робот Софія приїхала в Україну, щоб розвивати робототехнікуКатегория: Общество