У Порошенка назвали крайній термін реконструкції наданої у користування Константинополю Андріївської церкви


Опубликованно 11.01.2019 07:12

У Порошенка назвали крайній термін реконструкції наданої у користування Константинополю Андріївської церкви

left" data-url="https://www.unian.net/society/10325499-u-poroshenko-nazvali-krayniy-srok-rekonstrukcii-predostavlennoy-v-polzovanie-konstantinopolyu-andreevskoy-cerkvi.html">Радник президента очікує завершення ремонтних робіт в Андріївській церкві в розумні терміни.Реконструкцію Андріївської церкви можуть прискорити / фото УНІАН

Радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко прогнозує, що реконструкцію наданої у користування Вселенського патріархату Андріївської церкви при необхідності можуть прискорити.

Як передає кореспондент УНІАН, про це Павленко сказав на брифінгу в Києві.

Читайте такожАндріївська церква стане постійним представництвом матері-церкви в Києві - Варфоломій

«Найголовніше, що прийнятий відповідний закон в Україні про передачу у користування, не у власність, а в користування, цієї церкви Вселенського патріархату, і далі, думаю, буде сприяння щодо того, щоб ремонт був завершений в розумні терміни», - сказав він.

«2020-й рік - це крайній термін (завершення реконструкції Андріївської церкви - УНІАН). Я так розумію, що при необхідності, у розумних межах, це буде прискорено», - зазначив Павленко.

Як повідомляв УНІАН, 18 жовтня Верховна Рада прийняла внесений президентом закон «Про особливості користування Андріївською церквою Національного заповідника «Софія Київська» (№9208). Закон передбачає передачу Андріївської церкви у безоплатне постійне користування Вселенського патріархату для здійснення богослужінь, релігійних обрядів, церемоній та процесій.

Голова ВР Андрій Парубій підписав цей закон і направив на підпис президенту.

22 жовтня речник Української православної церкви Київського патріархату, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря) заявив, що передача Андріївської церкви Вселенського патріархату потрібна для взаємодії української церкви з Константинополем.

3 листопада Вселенський патріарх Варфоломій висловив подяку президенту Петру Порошенку за передачу Вселенського патріархату Андріївської церкви.Категория: Общество