США знову висадилися на Марс


Опубликованно 11.01.2019 06:48

США знову висадилися на Марс

Місія InSight (Interior Exploration using Seismic Investigations, Geodesy and Heat TransportInSight) 26 листопада приблизно о 15:00 за часом східного узбережжя США (23:00 за московським часом) здійснила м'яку посадку на поверхню марсіанської рівнини Элизий. Відповідна онлайн-трансляція велася НАСА.

Посадки апарату масою 385 кілограмів передувало гальмування в марсіанській атмосфері, яке почалося на відстані близько 125 кілометрів від поверхні планети. Зниження в газовій оболонці небесного тіла зайняло приблизно 6,5 хвилини. Розкриття парашута діаметром 11,88 метра відбулося на відстані 12 кілометрів від поверхні планети. За 15 секунд до торкання апарат випустив опори і опуститься на поверхню зі швидкістю близько 8 кілометрів у годину.

Через 16 хвилин після посадки на Элизии (приблизний час осідання піднятою апаратом пилу) почалося розкриття панелей сонячних батарей, яке тривало ще приблизно 16 хвилин.

Зв'язок з посадковим модулем на регулярній основі буде здійснюватися через систему далекого космічного зв'язку. Також протягом двох тижнів для таких цілей планується використовувати пару мікросупутників MarCo (Mars Cube One). Апарати масою по 13,6 кілограма кожен забезпечені 8 микродвигателями, приймальні і передавальної антени і здатні передати інформацію на Землю з тригодинної затримкою. З допомогою MarCo НАСА планує продемонструвати можливість використання мікросупутників в глибокому космосі.

Міжпланетний космічний апарат InSight з посадковим модулем був виведений на траєкторію польоту до Марса 5 травня ракетою-носієм Atlas V, яка стартувала з бази ВПС США Ванденберг (штат Каліфорнія). Метою місії заявлено вивчення геологічної історії Червоної планети, в тому числі пошук можливих слідів життя.window._settings.components.eagleplayer = window._settings.components.eagleplayer || {}; window._settings.components.eagleplayer.enabled = true; window._settings.components.eagleplayer.templates = {"multiplayer":["9116","10737","10738","10739","10740"],"scroll":["10409","10410","10737","10738","10814"]}; window._settings.components.eagleplayer.relatedVideosHeight = 185;

Посадковий апарат InSight обладнаний сейсмометром SEIS (Seismic Experiment for Interior Structure) і зондом HP (Heat Flow and Physical Properties Package), який повинен пробурити свердловину глибиною п'ять метрів. Батареї, що складаються з 3200 фотоелементів, в умовах Марса, в залежності від вмісту пилу в атмосфері, повинні забезпечити потужність в 300-600 ват. Автономне джерело живлення, встановлений на InSight, здатний забезпечити роботу станції тільки протягом одного марсіанського дня (на 37 хвилин довше земного).

Дослідження планується проводити протягом одного марсіанського року (1,88 року земного), після чого за підсумками отриманих результатів допускається прийняття рішення про продовження роботи.

В даний час на поверхні Червоної планети діють американські марсоходи Opportunity (з 2004 року) та Curiosity (з 2012 року). Ровер Opportunity — рекордсмен по тривалості роботи (з червня через пилової бурі знаходиться в сплячому режимі), а апарат Curiosity — найважчий марсохід (його маса — 900 кілограмів).Категория: Разное