Названа головна причина високої тривалості життя


Опубликованно 05.12.2018 03:03

Названа головна причина високої тривалості життя

Вчені Університету Вандербільта в США з'ясували, що кількість нейронів у корі великих півкуль визначає середню тривалість життя тварин, включаючи людину. Про це повідомляється в прес-релізі на MedicalXpress.

Раніше вважалося, що основними прогностичними параметрами тривалості життя є маса тіла і швидкість метаболізму. Однак ці показники працюють лише в 20-30 відсотках випадків, а птахи живуть приблизно в 10 разів більше, ніж ссавці того ж розміру. У той же час за кількістю кортикальних нейронів можна точно передбачити тривалість життя в 75 відсотках випадків.

Дослідники проаналізували дані понад 700 видів теплокровних тварин і порівняли їх з відомостями про кількість нейронів в мозку. Виявилося, що папуги і співочі птахи живуть довше, ніж примати з тією ж масою тіла, а останні, в свою чергу, живуть довше, ніж інші ссавці c тією ж масою тіла. Крім того, птахам потрібно більше часу, щоб досягти статевої зрілості.

Вчені показали, що тривалість життя знаходиться в прямій залежності від абсолютного числа кортикальних нейронів. При цьому не мають значення розміри тваринного і швидкість його метаболізму. На думку дослідників, це пояснюється тим, що кора головного мозку відіграє ключову роль в адаптації до навколишнього середовища і реакції на стрес.Категория: Разное