Стародавній корабель з тілом вікінга знайшли посеред поля


Опубликованно 09.11.2018 00:27

Стародавній корабель з тілом вікінга знайшли посеред поля

Норвезькі археологи виявили на сільськогосподарських угіддях добре збережену поховальний човен вікінгів — корабель, що слугує вмістилищем для тіла покійного. Про це повідомляє видання Science Alert.

Поховання, що знаходиться в провінції Естфолл (Норвегія), було виявлено за допомогою георадара високого дозволу. Дослідники знайшли корабель довжиною 20 метрів на глибині 50 сантиметрів під верхнім шаром грунту.

Човни використовувалися норвезькими вікінгами для поховання воєначальників, при цьому судно або човен з тілом покійного зазвичай покривалися насипом. Досі вченим було відомо тільки три добре збережених «мертвих кораблях». Нова знахідка, названа Jellstad Ship, збереглася щодо цілою, але курган над нею був відсутній. Точний вік човна невідомий, хоча поблизу від нього знаходиться могильник Jellhaugen Mound, вік якого близько 1500 років.

Результати радіолокаційної зйомки показали, що поряд з човном знаходяться залишки семи інших курганів, які були зруйновані при переорюванні грунту, а також руїни п'яти довгих будинків. Археологи поки не планують проводити розкопки поховання, але продовжити дослідження за допомогою неінвазивних методів для створення цифрової карти місцевості.Категория: Разное