Jaguar Land Rover розробив систему від заколисування пасажирів


Опубликованно 08.11.2018 10:00

Jaguar Land Rover розробив систему від заколисування пасажирів

У Jaguar Land Rover знайшли спосіб позбавити пасажирів від морської хвороби. Майбутні автомобілі марки зможуть змінювати налаштування шасі, кліматичної системи та положення крісел пасажирів, визначаючи їх схильність до заколисування.

За статистикою від морської хвороби страждають більше 70% людей. Розроблений у Jaguar Land Rover алгоритм дозволяє знизити її прояви на 60%. За словами Спенсера Солтера, одного з учасників дослідницької групи, створений ними алгоритм генерує «показник гарного самопочуття» для кожного пасажира. Ці дані використовуються для автоматичного персоналізації налаштувань салону і самого автомобіля. Зокрема, адаптивної підвіски, положення дисплея мультимедійної системи і тримача для смартфона, регулювання сидінь і голосових підказок навігації.

Дослідницька група JLR проїхала більше 24 тисяч кілометрів. Зібрані дані дозволили визначити, як впливають на стан людини різні дії, вироблені під час руху автомобіля. Наприклад, перевірка електронної пошти. Це дозволило створити базовий алгоритм руху для безпілотників з мінімальною кількістю подруливаний.

«Коли ми рухаємося до автономного майбутнього, де у пасажирів буде більше часу для роботи, читання або відпочинку у більш тривалих поїздках, важливо, щоб ми розробляли транспортні засоби, які можуть адаптуватися і зменшувати наслідки морської хвороби для кожного пасажира», - розповів Спенсер Солтер.

Розроблена в JLR система визначає «показники здоров'я» пасажирів, накладаючи одержувані від біометричних сенсорів дані про їх фізіологічному стані на показники швидкості і поперечних навантажень. На основі цього показника алгоритм визначає ймовірність заколисування і відповідним чином налаштовує автомобіль.

Автомобілі Jaguar і Land Rover вже сьогодні розроблені так, щоб зменшити заколисування і зробити поїздки максимально комфортними. Наприклад, пасажирські крісла Jaguar E-Pace мають 26 налаштувань, в тому числі й функцію охолодження, яка здатна зменшувати прояви морської хвороби. Для забезпечення максимально комфортної їзди налаштування адаптивної підвіски кросовера змінюються кожні 10 мілісекунд.

Як підкреслили в JLR, результати першого етапу дослідження будуть використані при розробці салонів для майбутніх автомобілів концерну.Категория: Авто